Wynajem samochodu spod lotniska, a opłaty parkingowe – sprawdź jak, zaoszczędzić na takim wynajmie

  • 18.04.2019, 08:52
  • Artykuł Sponsorowany
Wynajem samochodu spod lotniska, a opłaty parkingowe – sprawdź jak, zaoszczędzić na takim wynajmie
Nowoczesny podróżnik korzysta przede wszystkim z drogi powietrznej, która pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy docelowymi punktami. Jest to jednocześnie jeden z najbezpieczniejszych środków transportu. Po dotarciu do celu podróży powstaje jednak problem dalszej eksploracji okolicy. Jak to zrobić bez konieczności oczekiwania na kapryśną i czasem zatłoczoną komunikację miejską, lub inny transport publiczny? W sukurs przychodzi możliwość skorzystania z wypożyczalni samochodów.

Jak wypożyczyć samochód?

Najłatwiejszą drogą do uzyskania wynajętych czterech kółek jest strona internetowa wypożyczalni. Rezerwacja przeprowadzona tym sposobem jest najdogodniejszym rozwiązaniem, a możliwość wykonania opłaty kartą płatniczą bądź kredytową dodatkowo ułatwia podjęcie decyzji o wypożyczeniu auta. Obecnie w każdym, dużym mieście zlokalizowana jest dobra wypożyczalnia samochodów. Kraków, ze swoimi zabytkamiatrakcjami turystycznymi – zarówno w mieście, jak i najbliższej okolicy – nie odstaje od innych europejskich aglomeracji, tym bardziej, że łatwo do niego dotrzeć samolotem.

Wynajem wprost z lotniska

Wypożyczalnie samochodów oferują bardzo często wiele udogodnień związanych z dostarczeniem auta pod wskazany adres lub do konkretnej lokalizacji. Zgodnie z potrzebami Klientów auta, wraz z umową wynajmu i protokołem przekazania samochodu, są dostarczane na lotnisko Kraków-Balice. Najwygodniej jest umówić się na konkretną godzinę, aby zaoszczędzić na opłatach parkingowych. Najkorzystniej wypada postój krótkoterminowy w strefie „Kiss & Fly”, gdzie do 10 minut parkować można bezpłatnie. W celu zapewnienia sobie komfortu czasowego lepiej jest jednak wybrać któryś z oferowanych parkingów – wielopoziomowy lub terenowy – i tam dokonać transakcji. Trzeba pamiętać, że wszelkie opłaty parkingowe obciążają konto wynajmującego samochód z wypożyczalni. Bardzo wiele też zależy od tego, kto korzysta z wypożyczalni samochodów w Krakowie? Inaczej postępować może ten, kto odbywa krótką podróż służbową z aktówka w ręku, a inaczej cała rodzina, która obarczona dziećmi i wieloma bagażami nie poradzi sobie w kilka minut.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, wynajmując samochód?

Już podczas rezerwacji określić trzeba nie tylko model i wyposażenie wypożyczanego auta, ale i dodatki, które będą nieodzowne podczas podróżowania. Szczególnie istotne jest to dla rodzin, bądź grup z licznymi bagażami, gdzie konieczne będzie dołożenie bagażnika dachowego, fotelika dla dziecka albo podkładki. Rozwój techniki i ułatwienia za tym idące spowodowały, że dobrze jest też pomyśleć o nawigacji, zwłaszcza dla zwiedzających nieznane wcześniej okolice lub tych, którzy pośpiesznie zdążać będą na spotkania i nie chcą zajmować się wyszukiwaniem tras dojazdu.

Odbiór samochodu z lotniska

Wynajmowanie samochodu jest łatwe i niedrogie. A coraz liczniejsze i lepiej wyposażone wypożyczalnie obniżają ceny wynajmu oraz rezygnują z kaucji, co sprzyja popularności tych usług. W połączeniu z tanimi liniami lotniczymi i powszechną globalizacją sprawia, że świat staje się coraz mniejszy i bez przeszkód mieszkańcy odległych miast mogą pokusić się o poznanie i zwiedzenia starego miasta – Krakowa.

Artykuł Sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe