Praca w Warszawie - czy łatwo ją znaleźć?

  • 11.04.2019, 15:29 (aktualizacja 11.04.2019, 16:16)
  • Artykuł Sponsorowany
Praca w Warszawie - czy łatwo ją znaleźć?
Warszawa jako największe miasto naszego kraju a także stolica Polski przyciąga każdego roku wiele młodych osób, które to właśnie tu chcą żyć i się rozwijać.

Nie da się jednak ukryć, że ci młodzi ludzie bardzo często mają sporo obaw dotyczących pracy w Warszawie. Czy łatwo ją znaleźć? Na jakie zarobki można liczyć? Kto ma największe szanse na zatrudnienie? Spróbujmy więc odpowiedzieć na te pytania.

Rekordowo niskie bezrobocie

Bezrobocie w całym kraju spada. Mimo to w wielu miastach Polski znalezienie zatrudnienia wciąż bywa kłopotliwe. Na szczęście w Warszawie problem ten praktycznie nie istnieje. Bezrobocie w tym mieście utrzymuje się na naprawdę niskim poziomie i wynosi zaledwie 1,5% (w styczniu 2019 roku).

Zarobki w Warszawie - czy to prawda, że są wyższe niż w innych miastach?

Każdy z nas słyszał o tym, że w Warszawie można zarobić naprawdę sporo, ponieważ zarobki są znacznie wyższe. Jest w tym sporo prawdy. Warto jednak mieć świadomość, że różnice w wynagrodzeniach różnią się w zależności od zawodu. Przykładowo, specjaliści zajmujący się systemami IT mogą liczyć na pensje nawet o kilkadziesiąt procent wyższe niż w innych regionach państwa. Niemniej jednak już kasjerki czy pracownicy usług mogą liczyć jedynie na wynagrodzenie wyższe o kilkanaście procent.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Warszawie?

W wielu miastach naszego kraju zdarza się tak, że jedynie osoby wykonujące dane zawody nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Jak to wygląda w Warszawie? Mamy dobrą wiadomość. Oferty pracy w Warszawie są bowiem bardzo zróżnicowane. Pracę mogą znaleźć zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają pracę. Duże zapotrzebowanie na pracowników jest w handlu, usługach, gastronomii. Pracę bez problemu znajdą również programiści i informatycy. Nie brakuje również etatów dla fachowców.

Podsumowując, znalezienie pracy w Warszawie nie jest obecnie żadnym problemem - niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy karierę zawodową, czy też mamy doświadczenie i specjalistyczne kompetencje. To dobra informacja dla wszystkich poszukujących pracy w stolicy.

Artykuł Sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe