Niepozorna ulotka to wciąż duże pole do popisu. Wykorzystaj je i promuj się skutecznie!

  • 03.04.2019, 10:41
  • Artykuł Partnera
Niepozorna ulotka to wciąż duże pole do popisu. Wykorzystaj je i promuj się skutecznie!
Mogłoby się wydawać, że w dobie, jak wszystko na to wskazuje, absolutnej dominacji mediów elektronicznych i powszechnego dostępu do sieci, roznoszenie ulotek nie ma większego sensu. Tymczasem, to wciąż znakomita forma reklamy, dzięki której możemy osiągnąć dobre rezultaty. Aby jednak tak się stało, musimy umieć się nią posłużyć. Jej efektywne wykorzystanie wymaga po prostu umiejętnego kolportażu.

Przede wszystkim nie roznoś byle gdzie

 

Jak dowiedziono, treść odczytywana z nośników papierowych zapada w pamięci ze znakomitą skutecznością, z którą nie może równać się wiele z tych, które przemykają przed naszymi oczyma na ekranach komputerów czy innych urządzeń elektronicznych. Ulotka, którą można wziąć do ręki, schować do kieszeni czy notesu, wciąż stanowi przydatną formę promocji, pod warunkiem, że jest ona odpowiednio prowadzona. Naczelna zasada jest banalnie prosta – po prostu nie roznośmy ich bez żadnego namysłu nad tym, do kogo mają trafić.

Podobnymi zasadami już przed laty zaczęły rządzić się reklamy w internecie, „śledząc” użytkowników i sieci i ich poczynania. Tu też liczy się efektywność, wszak każda powierzchnia, na której możemy wyświetlić swoją reklamę swoje kosztuje, podobnie jak papier, na który naniesiemy treść.

Czyż nie irytują nas przypadkowe ulotki, które nieustannie wyciągamy ze swojej skrzynki, bądź innych miejsc, w jakich bywają pozostawione? Ile razy zdarzyło nam się wziąć podobny druk od ulicznego kolportera raczej z litości, by następnie umieścić go w pierwszym napotkanym koszu na śmieci? Zasypanie całego miasta reklamą w takiej formie co prawda istotnie może pozwolić dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych odbiorców danej oferty, jednak trudno tu mówić o wysokiej czy nawet średniej efektywności. Szkoda lasu!

 

Jak to zrobić?

 

Zdecydowanie lepiej jest drukować nawet mniej, za to lepiej, w formie, którą bez zażenowania możemy wręczyć osobie potencjalnie zainteresowanej naszą ofertą. To jest właśnie jeden z najlepszych sposobów wykorzystania tego rodzaju nośnika. Ulotki powinny nam koniecznie towarzyszyć wszędzie tam, gdzie możemy liczyć na większe grono odbiorców, którzy przybyli w dane miejsce świadomie – np. na wszelkiego rodzaju targi branżowe i inne wydarzenia o podobnym charakterze.

Często możemy wówczas liczyć na to, że wiele osób z własnej woli zechce otrzymać do ręki coś, co pozwoli jej zapoznać się bliżej z proponowanym asortymentem czy usługami i sprawi, by nie umknęły jej z pamięci. Dlatego estetyczny stojak na ulotki, w jaki można zaopatrzyć się np. dzięki ofercie firmy Omega System, powinien być nieodzownym elementem wyposażenia stoisk targowych, punktów usługowych siedzib firm, czy innych często odwiedzanych miejsc. Pozostaje wówczas zadbać jedynie o odpowiednią treść i formę.

Czy roznoszenie ulotek nie ma więc sensu? W pewnym zakresie może jak najbardziej mieć, jednak, za każdym razem należy przeanalizować konkretne okoliczności, obszar kolportażu i możliwy profil klienta.

Artykuł Partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe