Profesjonalizm w każdym calu? Wybieraj fachowe rozwiązania dla specjalistów!

  • 14.03.2019, 17:30 (aktualizacja 14.03.2019, 17:39)
  • Artykuł partnera
Profesjonalizm w każdym calu? Wybieraj fachowe rozwiązania dla specjalistów!
Z jednej strony truizm, ale z drugiej: skoro najciemniej jest pod latarnią, nie zaszkodzi o takich rzeczach przypominać. Niejednokrotnie bywa tak, że rozwiązania zwiększające produktywność i bezpieczeństwo czekają tuż za rogiem – trzeba tylko zorientować się w możliwościach, jakie dają współczesne technologie, a potem zmienić stare przyzwyczajenia. W branżach technicznych nader obrazowym przykładem będzie tak prozaiczna zdawałoby się czynność, jak czyszczenie i konserwacja części mechanicznych oraz narzędzi pracy.

Stanowisko pracy świadczy o jej jakości

 

Przykład żywcem wzięty z warsztatu samochodowego: usuwanie smarów, olejów i przyklejonych do nich pyłów, kurzu, opiłków oraz pozostałych nieczystości. Niektóre naprawy wymagają daleko idącej „rozbiórki” pojazdu – trudno o lepszą okazję, aby zatroszczyć się stan poszczególnych podzespołów, choćby turbosprężarki. Przy takich elementach bardzo dobrze sprawdza się myjka ciśnieniowa, wyróżniająca się precyzją i wydajnością mycia. Mowa oczywiście nie o maszynce z pistoletem (spotykanej przy samoobsługowych myjniach) a profesjonalnej kabinie stacjonarnej. Jak zapewnia jeden z producentów, firma Rotortech, urządzenie sprawdza się także podczas pielęgnacji rozmaitych kluczy, śrubokrętów, kombinerek i jeszcze wielu innych narzędzi, które w trakcie pracy w sposób naturalny ulegają zabrudzeniu. A to, że mechanik z błyszczącym zestawem przyrządów sugeruje brak doświadczenia, należy włożyć między bajki. Dla sporego grona osób będzie to dowód, że fachowiec wykazuje się należytą dbałością o to, co robi – a skoro tak, to prędzej mu zaufa i skorzysta z jego usług.

 

Rób tak, jakbyś robił sam dla siebie

 

Zastosowanie specjalistycznych przyrządów w rodzaju wspomnianej myjki ciśnieniowej nie tylko buduje wizerunek profesjonalisty. Ma także wymierne przełożenie na efekty podejmowanej pracy. Pozostając przy branży motoryzacyjnej: gruntownie wyczyszczone części podzespołów po złożeniu działają z nieporównywalnie większą sprawnością. Innymi słowy: sumiennie zrobiona robota sprawi, że klient nie stanie przed koniecznością rychłego powrotu do warsztatu. A jeśli auto działa bez zarzutu przez dłuższy czas, to kierowca będzie miał namacalny dowód na rzetelność fachowca. I jeśli będzie potrzebował ponownie skorzystać z jego usług, to wróci do swojego sprawdzonego mechanika. Ba, zacznie go polecać rodzinie i znajomym, nie omieszka też napisać pochlebnej opinii w internecie. Taka lojalność klienta jest bezcenna. Być może niektórzy wolą rozwiązania tanie, lecz w dłuższej perspektywie bardziej opłacalnym, czy wręcz jedynym słusznym wyborem będzie troska o jak najwyższą jakość świadczonej pracy.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe