Zrób u siebie małą Skandynawię. Podziękujesz nam później!

  • 14.03.2019, 17:16 (aktualizacja 14.03.2019, 17:29)
  • Artykuł partnera
Zrób u siebie małą Skandynawię. Podziękujesz nam później!
Dania, Szwecja i Norwegia od lat zajmują czołowe pozycje we wszelkiej maści rankingach najlepszych miejsc do życia, poziomu zadowolenia mieszkańców i podobnych zestawieniach. Literacki fenomen 2016 roku, czyli boom na poradniki i książki o rozwoju osobistym, przybliżające czytelnikom Hygge – niezwykłą filozofię i podejście do życia rozsławione przez Duńczyków. Wreszcie lawinowo rosnąca popularność stylu skandynawskiego w aranżacji wnętrz. Miliony, a nawet miliardy ludzi czerpiących wzorce od mieszkańców północnej Europy przecież nie mogą się mylić!

Chcesz coś zmienić? Zacznij od siebie!

 

W czym tkwi sekret szczęścia Skandynawów? Cóż, aby przekonać się o tym w pełni, należałoby przeprowadzić się do któregoś z wymienionych we wstępie krajów – albo Finlandii czy Islandii, które część osób niebezpodstawnie zalicza do tego samego kręgu kulturowego. Potem zostaje już „tylko” kwestia asymilacji i przejmowanie zwyczajów od miejscowych, którzy niewątpliwie znają je najlepiej. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na taką wieloletnią eskapadę, dlatego warto spróbować przygotować coś na kształt esencji skandynawskiego lifestyle'u. Kluczowe kwestie to wewnętrzna równowaga, poczucie bezpieczeństwa, czerpanie radości i przyjemności nawet z najdrobniejszych rzeczy, komfort oraz wygoda (bardzo często ilustrowane relaksowaniem się przy kominku, pod kocem, z kubkiem gorącej czekolady/kawy w ręku). Nie da się ukryć, że osiągnięcie takiego stanu, wobec dominującego w Polsce kultu pieniądza i pracy w ciągłym biegu, stanowi nie lada wyzwanie. Zmiana życiowych priorytetów zapewne przychodzi łatwiej, jeśli mieszkanie cechuje się spokojną, przytulną atmosferą.

 

Wystrojem ocieplisz swoje ognisko domowe

 

Skandynawska szkoła designu charakteryzuje się dobrze pojmowaną prostotą, wykorzystywaniem przede wszystkim naturalnych materiałów oraz wysoką użytecznością. Minimum zbędnych dekoracji, maksimum praktycznych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że wizualnie meble w stylu skandynawskim zgrabnie komponują się z wyposażeniem utrzymanym w zupełnie innej konwencji. Dzięki temu nie ma konieczności przeprowadzania w mieszkaniu gwałtownej rewolucji, nową estetykę wnętrz można wprowadzać stopniowo. Popularny kierunek w ramach pierwszego kroku to wymiana największych mebli w salonie. Kanapa, fotel, sofa, czy narożnik skandynawski będą przecież centralnym punktem pokoju dziennego. W końcu to w pozycji siedzącej i/lub leżącej spędza się najwięcej czasu w bawialni. Gdzie można znaleźć takie meble w atrakcyjnej cenie? Nie zaszkodzi zajrzeć na meble.expert – zwłaszcza, że producent realizuje zamówienia na indywidualne życzenie.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe