Zakaz palenia węglem i drewnem w piecach podtrzymany. NSA oddalił skargi kasacyjne na krakowską uchwałę antysmogową

  • 14.03.2019, 13:51
  • Zbigniew Filar
Zakaz palenia węglem i drewnem w piecach podtrzymany. NSA oddalił skargi kasacyjne na krakowską uchwałę antysmogową
Warszawa. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił trzy skargi kasacyjne na uchwałę antysmogową dotyczącą Krakowa. NSA w swoim uzasadnieniu nie podzielił argumentacji skarżących, jakoby uchwała antysmogowa ograniczała niezgodnie z prawem ich konstytucyjne prawa i godziła w ich wolności.

– Po rozpoznaniu skarg kasacyjnych na uchwałę Sejmiku Województwa Małopolskiego (…) w przedmiocie wprowadzenia ograniczeń spalania paliw (…), Naczelny Sąd Administracyjny oddala skargi kasacyjne – oświadczyła Małgorzata Masternak-Kubiak, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodzi o skargi kasacyjne od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę Sejmiku Województwa Małopolskiego, podjętą 15 stycznia 2016 r. Wprowadzała ona na obszarze Krakowa całkowity zakaz palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach. Jako dopuszczalne do stosowania wskazane zostały paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2019 r.

Zbigniew Filar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe