Nauczyciele okupujący małopolskie kuratorium zapowiadają zaostrzenie protestu, jeśli nie spotka się z nimi przedstawiciel rządu

  • 14.03.2019, 12:28
  • TVN24 / x-news
Nauczyciele okupujący małopolskie kuratorium zapowiadają zaostrzenie protestu, jeśli nie spotka się z nimi przedstawiciel rządu
Kraków. Nauczyciele z "Solidarności" nadal będą strajkować w małopolskim kuratorium oświaty. Podkreślają, że jeśli w Krakowie nie zjawi się decyzyjny przedstawiciel rządu, w przyszłym tygodniu protest zostanie zaostrzony.

W poniedziałek (11.03) grupa siedmiorga nauczycieli z oświatowej "Solidarności" rozpoczęła akcję okupacyjną w budynku małopolskiego kuratorium. Do protestu dołączyli jednak kolejni nauczyciele z różnych miast.

– Są u nas koledzy z Warszawy, Gdyni, Kielc, pojawią się również z Olsztyna – poinformował Przemysław Święs z małopolskiego oddziału oświatowej sekcji NSZZ "Solidarność".

Nauczyciele domagają się m.in. zwiększenia wynagrodzenia - od 2019 r. o 15 proc., a od 2020 r. o kolejne 15 proc. i powrotu do systemu awansów, w którym wystarczyło dziewięć miesięcy stażu, by zostać nauczycielem kontraktowym, a nie - jak obecnie - rok i dziewięć miesięcy.

– Będziemy robić wszystko. żeby te przysłowiowe 6 tysięcy brutto, o których mówił premier, nauczyciele zarabiali już wkrótce – zapewniła w Warszawie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

TVN24 / x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe