ZUS wysyła listy do tarnowskich przedsiębiorców

  • 13.03.2019, 13:10 (aktualizacja 13.03.2019 13:16)
  • Maciej Uszko
tar-2019-03-13-zusconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 30 tysięcy przedsiębiorców z Tarnowa i regionu otrzyma list z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Adresat dowie się jak wyglądały jego rozliczenia z ZUS w ubiegłym roku i jakie jest saldo na koncie na koniec 2018 r. Jak podkreślają pracownicy instytucji nie jest to wezwanie do zapłaty.

W przypadku niedopłaty przedsiębiorca będzie mógł rozłożyć płatność na raty. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że ponad 23 tysiące płatników składek na swoim koncie ma nadpłaty.

To pierwsza w historii masowa wysyłka informacji o stanie rozliczeń z ZUS. Jest to efekt wprowadzonego w 2018 r. systemu e-składki, czyli indywidualnych numerów rachunków składkowych dla każdego płatnika składek.

Maciej Uszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe