Tarnów przeciwny ochronie prezydenta przez strażników miejskich

  • 12.03.2019, 16:44 (aktualizacja 12.03.2019 17:31)
  • Maciej Uszko
tar-2019-03-12-ochrona-prezydentaconve.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad ustawą, w ramach której Straż Miejska będzie ochraniać prezydentów miast. Projekt jest pokłosiem tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wstępne ustalenia mówią, że strażnicy towarzyszyć będą samorządowcom zarówno w mundurach, jak i po cywilu.

Pomysł nie spodobał się władzom Tarnowa. Jak mówi Lucyna Bielatowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej prezydent w Tarnowie czuje się bezpiecznie i nie oczekuje ochrony. Dosyć sceptycznie do sprawy podchodzi także tarnowska Straż Miejska. Komendant Krzysztof Tomasik podkreśla, że jeżeli projekt zostanie uchwalony strażnicy są gotowi podjąć się zadania, jednak wiąże się ono z wyposażeniem mundurowych w broń.

Maciej Uszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe