1000 książek dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie

  • 07.02.2019, 18:41 (aktualizacja 07.02.2019, 21:56)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-07-ksiazkimoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowie okazała się najlepsza spośród czterystu innych placówek w kraju i zajęła 1. miejsce w konkursie "Tysiąc powodów by czytać" organizowanym przez Empik. Konkurs składał się z kilku etapów, a zwycięstwo zapewnił ostatni z nich - internetowe głosowanie, w którym środowisko rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności oddało ponad 27 000 głosów na tarnowską piątkę. Dzięki temu do szkolnej biblioteki trafiło 1000 nowych książek o wartości 25 000 zł.

Dla uczniów szkoły to duże wydarzenie, zwłaszcza, że sami mogli wybrać jakie książki trafią do biblioteki. Sami też odebrali je z księgarnianej ciężarówki. Jak tłumaczy zarówno dyrekcja szkoły, ale też rodzice - dzieci coraz chętniej czytają.

Z tego względu, że w konkurs zaangażowała się nie tylko szkoła, ale też cała lokalna społeczność postanowiono tez podziękować mieszkańcom Tarnowa. Dlatego, ciężarówka "pełna książek" po drodze do szkoły zatrzymała się na chwilę, by rozdać też książki mieszkańcom miasta.

Dodajmy, że w konkursie "Tysiąc powodów by czytać" nagrodzono w sumie 12 szkół z całej Polski.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe