Tarnów: Pomógł koledze i... ukradł mu kartę

  • 06.02.2019, 13:56
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-06-przyjaciel-zlodziej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Staropolskie przysłowie „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, ale czy to prawda…

Dwoje przyjaciół z Tarnowa wybrało się do centrum po odrobinę rozrywki. Kiedy w drodze powrotnej starszy potknął się i wywrócił, młodszy natychmiast rzucił się z pomocą, po czym odprowadził kolegę do samego domu.

Prawdziwa przyjaźń rzec by można, gdyby nie pewien szkopuł... 39-latek pomagając koledze podnieść się po upadku, zauważył w tylnej kieszeni jego spodni etui z kartą bankomatową i dokumentami. Nie mogąc oprzeć się pokusie, zabrał je swojemu „przyjacielowi”. Potem będąc już sam, z pomocą skradzionej karty wydał kilkaset złotych, robiąc zakupy w dwunastu sklepach spożywczych. W trzynastym bezskutecznie próbował, ale z powodu blokady, transakcja okazała się niemożliwa do zrealizowania.
Na szczęście ani łupem, ani wolnością nie nacieszył się zbyt długo. Na jego trop wpadli policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum, którzy zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić mu zarzuty, popełnione w warunkach recydywy.

Pamiętajmy, aby chronić swoje karty przed dostaniem się ich w obce ręce. Nie udostępniajmy nikomu numeru PIN-u, ani nie zapisujmy go na kartce noszonej z wraz z kartą np. w portfelu. Płacąc za zakupy lub usługi, nie spuszczajcie z oczu ani na moment karty, a wpisując kod PIN, zasłońcie czytnik drugą ręką.

Tekst: KMP Tarnów

 

 

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe