Tarnów: Będzie więcej terenów produkcyjno-usługowych w okolicy węzła autostradowego

  • 06.02.2019, 13:40
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-06wilczamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radni podczas ostatniej sesji głosowali za koniecznością dokonania zmian w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Wilczej – "Krzyż Wschód II". Tym samym zdecydowano, że trzeba na tym obszarze zwiększyć ilość terenów przeznaczonych pod produkcję i usługi. Podczas dyskusji przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych podnosił przede wszystkim, że są to tereny strategiczne z punktu rozwoju gospodarczego Tarnowa.

Z kolei radny Józef Gancarz zaznaczał, że ta propozycja wymaga jeszcze poprawek, bo np. zaprojektowana droga szybkiego ruchu przebiega na terenie, na którym obecnie stoi dom. Radny postulował m.in. przeniesienie tej drogi na tereny zielone. Dodał również, że sami mieszkańcy zgłaszali uwagi do projektu. Było ich dziewiętnaście. Dlatego Józef Gancarz jako jedyny głosował przeciw przyjęciu tego planu.

Przypomnijmy, że obecnie rejon ul. Wilczej według planu zagospodarowania przestrzennego to teren przeznaczony pod Strefę Aktywności Gospodarczej nr 4. Uchwałą podjętą na ostatniej sesji, radni zdecydowali, że teraz będzie tam więcej terenów produkcyjno-usługowych.

 

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe