Tarnów: Budżet Obywatelski na nowych zasadach

  • 05.02.2019, 14:48
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-05-sesja-bomoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Są istotne zmiany w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zdecydowano, m.in. że głosować będzie można nie tylko przez internet, ale także w tradycyjnej formie za pomocą kart do głosowania. Radni postanowili także, że koszt zgłoszonych zadań musi się zamknąć w kwocie od 100 000 500 000 zł. Ale to nie jedyne nowości.

Przyjęto też propozycję, aby prezydent zasięgnął opinii Rad Osiedli w przypadku każdego zgłoszonego projektu. Zmienił się też budżet Budżetu Obywatelskiego, miasto planuje przeznaczyć na ten cel pół procenta wydatków, czyli około 4 000 000 zł. Novum jest też sam fakt, że zasady Budżetu Obywatelskiego przyjmowane są uchwałą Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, że zarówno zgłaszać jak i głosować na projekty mogą wszyscy pełnoletni mieszkańcy Tarnowa, którzy posiadają czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej, a także ci którzy ukończyli 16 lat i są użytkownikami Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium.

Aby zgłosić projekt pomysłodawca musi zebrać pod nim co najmniej 100 podpisów.

Do tej pory w mieście Tarnowie odbyło się siedem edycji Budżetu Obywatelskiego.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe