ZUS wysłał pismo do szkół przypominające o kontrolach zwolnień lekarskich

  • 04.02.2019, 16:06
  • TVN24 / x-news
ZUS wysłał pismo do szkół przypominające o kontrolach zwolnień lekarskich
Kraków. Dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali pisma z ZUS, w których ten przypomina im, że mają możliwość przeprowadzenia kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich przez nauczycieli.

- Rzeczywiście, wysłaliśmy takie pisma do pracodawców, nie tylko do placówek oświaty, ale do wszystkich, którzy zatrudniają powyżej 20 pracowników. W pismach przypomnieliśmy im, że mają takie uprawnienie i mogą z tego skorzystać - tłumaczyła Anna Szaniawska, rzecznik ZUS w Krakowie, dodając że nie jest to wezwanie do kontroli, a jedynie przypomnienie o przysługujących dyrektorom uprawnieniach. 

Grażyna Ralska, prezes okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krakowie, jest zdziwiona pismem wysłanym przez ZUS. 
- W żaden sposób, dyrektorzy placówek oświatowych, nie są podlegli ZUS. Owszem, dyrektor ma prawo skontrolować, czy pracownik korzysta właściwie ze zwolnienia, ale to jest prawo, a nie obowiązek. Prawo, które dyrektorowi daje taką możliwość, ale w sytuacji indywidualnej, a nie zbiorowej – powiedziała Grażyna Ralska.

TVN24 / x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe