Zima w mieście. Czy da się wezwać pług i za co można słono zapłacić?

  • 09.01.2019, 18:25 (aktualizacja 09.01.2019, 19:27)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-odsniezaniecon_4ovhsq68o0ne_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zima w pełni, a w raz z nią zmora każdego kierowcy – śliska i zasypana droga. W Tarnowie ten problem nie jest aż tak widoczny na głównych ulicach miasta. Te, odśnieżane są w pierwszej kolejności. Jednak na mniejszych drogach np. osiedlowych pług może pojawić się dopiero po na prośbę mieszkańców.

Miasto ma kilkadziesiąt maszyn służących do odśnieżania. Jak informuje magistrat, drogowcy na podstawie prognoz pogody starają się przewidywać kiedy mają wysłać pługi i piaskarki na drogę. Czas odśnieżenia najważniejszych dróg w mieście to 4 godziny. Jednak odśnieżanie nie omija również mieszkańców Tarnowa. Część z nich odpowiedzialna jest za oczyszczenie chodników przed swoimi domami.

Raport regionu
Raport regionu
Raport regionu

Jeśli się tak nie stanie straż miejska może wypisać mandat. Kara pieniężna za nieodśnieżenie chodnika może wynieść nawet 5 000 zł. Ale mogą to nie być jedyne konsekwencje.

O odśnieżaniu muszą też pamiętać właściciele samochodów. Nie wystarczy usunąć śnieg tylko z przedniej szyby, lód trzeba zeskrobać też z bocznych szyb i lusterek. Ponadto, obowiązkowo ściągnąć go należy z .m.in. reflektorów, rejestracji, dachu, maski i bagażnika. W przeciwnym trzeba liczyć się z mandatem i punktami karnymi.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe