Jest uchwała budżetowa dla miasta Tarnowa. Jakie inwestycje w tym roku?

  • 03.01.2019, 16:59
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-01-03-budzetmoviecon_4ovhsq68o0ne_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radni miejscy podjęli uchwałę budżetową na 2019 rok. Po tym jak – jeszcze w listopadzie ubiegłego roku - prezydent przedstawił projekt budżetu zostało zgłoszone do niego ponad sto poprawek. W odpowiedzi, ostatnich dniach grudnia prezydent miasta przedstawił kilkadziesiąt autopoprawek. Dziś, 3 stycznia, po długiej dyskusji na temat budżetu trzynastu radnych Koalicji Obywatelskiej i klubu Nasze Miasto Tarnów zagłosowało "za", radni reprezentujący PiS wstrzymali się od głosu.

W bieżącym roku miasto zapowiada ponad 150 inwestycji. Wśród nich zaplanowane są inwestycje drogowe, komunikacyjne i takie które będą służyć rozwojowi miasta. W sumie wszystkie zapisane w uchwale budżetowej inwestycje mają kosztować około 220 mln zł. To prawie 25 % całego budżetu

Raport regionu
Raport regionu
Raport regionu

Dodajmy, że dochody miasta Tarnowa na rok 2019 zaplanowano w kwocie około 750 mln zł z kolei wydatki oszacowano na ponad 840 mln zł.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe