Bochnia: Chcą powtórzenia wyborów na burmistrza, bo na A4 był wypadek. "Problemy były, ale jeżeli ktoś chciał zagłosować, to zagłosował"

  • 23.11.2018, 21:06 (aktualizacja 23.11.2018, 21:11)
  • TVN24 /x-news
Bochnia: Chcą powtórzenia wyborów na burmistrza, bo na A4 był wypadek. "Problemy były, ale jeżeli ktoś chciał zagłosować, to zagłosował"
Bochnia, Tarnów (woj. małopolskie). Ten wypadek drogowy mógł zmienić wynik wyborów samorządowych. Tak twierdzą mieszkańcy Bochni, którzy złożyli protest wyborczy. Ich zdaniem paraliż komunikacyjny w dniu drugiej tury wyborów zatrzymał wiele osób w drodze na głosowanie. To o tyle istotne, że różnica między zwycięskim burmistrzem a jego kontrkandydatem wynosiła zaledwie 135 głosów.

- Tylko, gdy sąd stwierdzi, że uchybienia miały wpływ na wynik wyborczy, wówczas może stwierdzić nieważność – poinformowała Irena Choma-Piotrowska, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Nowy burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zdaje sobie spraw z utrudnień na drogach w dniu wyborów, ale przekonuje, że nie miały one wpływu na wynik wyborów. - Przejściowo były utrudnienia, ale płynność ruchu była zachowana. Takie ustalenia przekazała mi policja. Sądzę, że jeżeli ktoś chciał zagłosować, to zagłosował – ocenił.

TVN24 /x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe