Koalicja Obywatelska i Nasze Miasto Tarnów zawarły porozumienie. Jakub Kwaśny przewodniczącym rady

  • 22.11.2018, 15:49 (aktualizacja 23.11.2018 12:25)
  • Wioletta Zarębska
https://youtu.be/5H-6_JSiEvM
Jest porozumienie pomiędzy Koalicją Obywatelską a Naszym Miastem Tarnów. Oznacza to, że radni reprezentujący Platformę Obywatelską, .Nowoczesną i Nasze Miasto Tarnów będą współpracować w kwestiach programowych. Taką decyzję oficjalnie ogłosili podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela wraz z szefem tarnowskiej Platformy Obywatelskiej Robertem Wardzałą i z liderem klubu Nasze Miasto Tarnów Tomaszem Olszówką.

Na mocy tego porozumienia kluby mają wypracować do dnia 21 grudnia zasady współpracy.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Po tym jak Koalicja Obywatelska dogadały się z Naszym Miastem Tarnów na przewodniczącego rady wspólnie zaproponowano Jakuba Kwaśnego. Radni PiS zgłosili kandydaturę Piotra Wójcika. W tajnym głosowaniu zdecydowało, że Piotr Wójcik otrzymał 11 głosów, a Jakub Kwaśny - 13.

Funkcję wiceprzewodniczących pełnić będą: Krzysztof Janas z Koalicji Obywatelskiej i Piotr Wójcik z Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że w tarnowskiej Radzie Miejskiej zasiada 25 radnych. 11 mandatów przypadło PiS-owi, 9 Koalicji Obywatelskiej, a Nasze Miasto Tarnów wprowadziło 5 radnych. Na mocy porozumienia te dwa ostatnie ugrupowania mają większość w radzie.

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
to ja
to ja 7.12.2018, 10:33
Oj kwaśno i słono będzie teraz w tarnowie, porażka dla miasta niestety
Paula
Paula 5.12.2018, 10:03
Komuchy i złodzieje u koryta. Wstyd dla Tarnowa.
zxc
zxc 22.11.2018, 20:09
Brawo Jakub Kwaśny! Nasze Miasto Tarnów skutecznie rozdaje karty w radzie
głos nieważny
głos nieważny 22.11.2018, 18:40
Kwaśny dostał 13 głosów a nie 14. Warto sprawdzać informacje które się podaje publicznie, a nie wprowadzać ludzi w błąd.

Pozostałe