"To może wywołać lawinę". Były rzecznik KRS o pytaniach hiszpańskiego sądu ws. niezależności sądu w Rzeszowie

  • 2.10.2018, 17:52
  • TVN24/x-news
"To może wywołać lawinę". Były rzecznik KRS o pytaniach hiszpańskiego sądu ws. niezależności sądu w Rzeszowie
Warszawa/Kraków. Pytania o niezawisłość, nieusuwalność i odpowiedzialność dyscyplinarną polskich sędziów wysłał do sądu okręgowego w Rzeszowie sąd w Madrycie. Od odpowiedzi na nie hiszpańscy sędziowie uzależniają wydanie stronie polskiej hiszpańskiego obywatela, ściganego europejskim nakazem aresztowania.

- Po tych szczegółowych pytaniach widać, że znajomość nowego ustawodawstwa jest powszechna. Obawiamy się w polskich sądach efektu kuli śnieżnej, gdzie jakiś sąd europejski powie, że w Polsce nie ma niezawisłości i odmówi wydania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. To może spowodować lawinę. To jest to coś, przed czym ostrzegaliśmy. Będziemy samotną wyspą prawną odizolowaną od UE – ostrzega Waldemar Żurek, byīł rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa.

TVN24/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe