Obchody Rocznicy Konfederacji Barskiej w Jodłowej i Lubczy

  • 11.09.2018, 15:05 (aktualizacja 15.09.2018, 20:05)
  • Michalina Wolska
tar-2018-09-15popkonfmp4convert.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jodłowa i Lubcza będą gospodarzami obchodów 250. Rocznicy Konfederacji Barskiej. Już w najbliższą niedzielę od godziny 10.00 uczczona będzie pamięć o powstaniu narodowym w obronie niepodległości Rzeczypospolitej. Patronat nad uroczystością objął prezydent Andrzej Duda, a do udziału zaprasza starosta tarnowski Roman Łucarz.

Obchody 250 Rocznicy Konfederacji Barskiej to wspólna inicjatywa województwa małopolskiego i podkarpackiego. W uroczystościach będzie uczestniczyć Kompania Honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Orkiestra Dęta ze Szczepanowic, jak i również rekonstruktorzy w strojach z tamtejszej epoki. 

Raport regionu
Raport regionu
Raport regionu
Michalina Wolska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Žołnierz
Žołnierz 15.09.2018, 10:18
Szanowna Pani Michalino należaloby się nieco lepiej doinformować jak przygotowuje się materjał. Nie istnieje "Kampania" honorowa Wojska Polskiego, jak i nie ma orkiestry dętej w Rzuchowej.

Pozostałe