Rosyjski komitet śledczy: Nie mamy wątpliwości, co do przyczyn katastrofy w Smoleńsku

  • 01.09.2018, 10:28
  • RUPTLY/x-news
Rosyjski komitet śledczy: Nie mamy wątpliwości, co do przyczyn katastrofy w Smoleńsku
Moskwa, Rosja. Rosyjski Komitet Śledczy badający przyczyny katastrofy w Smoleńsku wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że nie ma wątpliwości co do jej przyczyn.

Raport regionu
Raport regionu
Raport regionu

- Do tragedii doprowadził całokształt czynników. Niepodjęcie przez dowódcę załogi we właściwym czasie działań na rzecz odejścia na lotnisko zapasowe biorąc pod uwagę warunki meteorologiczne panujące wówczas w Smoleńsku. Nieprawidłowe działania załogi w warunkach, w których statek powietrzny znajdował się poza zasięgiem punktów orientacyjnych, kontynuowanie podejścia, a także brak właściwej reakcji i podjęcia koniecznych działań po wielokrotnym uruchomieniu się systemu ostrzegania o bliskości ziemi. Wszystkie pozostałe wersje, w tym te zgłoszone przez stronę polską, zostały dokładnie sprawdzone. W szczególności wersja dotycząca wybuchu, która została sprawdzona z najwyższym pietyzmem i nie znalazła żadnego potwierdzenia – poinformowała Swietłana Pietrenko, rzecznik komitetu śledczego. 

Jak dodała, w najbliższym czasie, na wniosek polskiej strony, zostaną przeprowadzone dodatkowe badania wraku samolotu.

RUPTLY/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe