Jak zakłady bukmacherskie będą rozliczać odwołany mecz Polska-Rosja?

  • 11.05.2022, 20:00
  • Artykuł partnera

Inwazja wojenna Rosji na Ukrainę została przez społeczność międzynarodową jednoznacznie potępiona. Agresor został objęty szeregiem sankcji, w tym także w dziedzinie sportu. Co się z tym wiąże? 24 marca miał się odbyć w Moskwie mecz Rosja - Polska w ramach baraży kwalifikacji do piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 rozgrywanych w Katarze. Po pierwszych niejasnych komunikatach Rosja jednak nie została dopuszczona do meczu, a Polsce został przyznany walkower i nasza reprezentacja awansowała bezpośrednio do finału turnieju barażowego. Co w takiej sytuacji z zakładami bukmacherskimi? Jak bukmacherzy online będą rozliczać odwołany mecz?

 

Bukmacherzy online a odwołanie meczu Rosja - Polska. Jak do tego doszło?

 

Poza reperkusjami ekonomicznymi, światowa społeczność domagała się izolacji Rosji (a obecnie także Białorusi) również w sferze sportu. Pierwsze reakcje nt. rozegrania meczu barażowego Rosja - Polska popłynęły ze strony kapitana Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej - Roberta Lewandowskiego. Komunikat był jasny - Polska nie podejdzie do meczu z Rosją i zachęcała do takiego stanowiska również reprezentacje Szwecji i Czech, spośród których zwycięzca miałby również zagrać z Rosjanami w finale turnieju barażowego. O ile inicjatywa oddolna została szybko podchwycona i została pozytywnie przyjęta przez kibiców w całej Europie, to FIFA bardzo długo zwlekała z zajęciem jasnego stanowiska względem zaistniałej sytuacji. Rozważano nawet przełożenie baraży na czerwiec 2022 r. Jednak finalnie, po ugruntowaniu się jasnego przekazu ze strony wielu światowych federacji sportowych, Rosja została wykluczona z imprezy, a Polsce został przyznany walkower i automatyczny awans.  Jednak bukmacherzy online, których aktualny ranking znajdziesz tutaj, są doskonale przygotowani na niespodziewane wydarzenia związane z takimi wydarzeniami i zabezpieczają nie tylko swój interes, ale również samych graczy.

Odwołany mecz Rosja - Polska - co to oznacza?

Można powiedzieć, że finalnie polska reprezentacja odważnie podeszła do samego faktu gry z agresorem (wszyscy pamiętamy stanowisko Roberta Lewandowskiego czy Grzegorza Krychowiaka), choć na oficjalną informację PZPN odnośnie gry z Rosjanami musieliśmy chwilę poczekać. W efekcie mecz nie odbył się, co złośliwi podkreślają w kontekście awansu naszej drużyny na Mistrzostwa Świata. Jednak miejmy na uwadze, że sytuacja międzynarodowa przerwała przygotowania do turnieju nie tylko piłkarzy, ale również i kibiców. Od kilku miesięcy bukmacherzy online przyjmowali zakłady na mecz Rosja - Polska, co zostało wzmocnione przez perturbacje, które miały miejsce w naszej reprezentacji. Z trenowania biało-czerwonych zrezygnował Paulo Sousa, który postanowił został trenerem zasłużonego w historii Brazylii klubu CR Flamengo. To zawirowanie i stosunkowo długi wybór jego następcy, którym został Czesław Michniewicz, spowodowały, że typy na to wydarzenie zyskały na atrakcyjności. Jednak po odwołaniu zrodziło się pytanie, co z typerami, którzy wcześniej obstawili rezultat lub przebieg meczu? Czy tracą swój wkład? A może odzyskają swoje postawione pieniądze? Jak to wygląda szczegółowo?

 

Jak zakłady rozliczają odwołany mecz Rosja - Polska?

Mecz odwołany i mecz przełożony to dwie zupełnie różne kwestie, które zakłady bukmacherskie również traktują zupełnie inaczej. Bukmacherzy online przede wszystkim rozróżniają wyraźnie odwołanie meczu od jego przełożenia:

  • spotkanie odwołane - to taki mecz, którego rozegranie zostało odwołane i nie wyznaczono innego terminu rozstrzygnięcia;
  • spotkanie przełożone - to taki mecz, którego pierwotny termin został przesunięty, i którego rozstrzygnięcie finalnie nastąpi.

W obu przypadkach rozliczanie meczy nie jest jakimś wielkim problemem, niemniej jako gracz, powinniśmy doskonale znać ich zasady. W tym drugim przypadku bukmacherzy zazwyczaj czekają do 48 godzin, czy doszło do wznowienia spotkania - jeśli tak, to ważność utrzymują zakłady, a jeśli nie, to następuje zwrot po kursie 1.00. Z kolei w przypadku odwołania meczu od razu dochodzi do anulowania zakładu i zwrotu stawki w przypadku pojedynczych zakładów. Natomiast w przypadku zakładów zakumulowanych najczęściej następuje obniżenie kursu do 1.00. Jeśli nie masz pewności, jak dokładnie rozwiązują tę kwestię bukmacherzy online, to warto to sprawdzić w szczegółowych regulaminach podejmowania zakładów wzajemnych.

Oczywiście istnieją sposoby unikania przekładanych lub odwołanych meczów (jak chociażby najprostsze sprawdzanie prognoz pogody), jednak dotyczy to zazwyczaj sytuacji idealnych, w których żadna ze stron nie jest objęta konfliktem zbrojnym. Niemniej istnieje jedna złota zasada dotycząca zakładów bukmacherskich - a polega ona na nie obstawianiu meczów, na terenach objętych działaniami wojennymi.


 

Gdzie najbezpieczniej obstawiać zakłady?

Niestety, nie zawsze udaje nam się pozostać w obrębie wspomnianego już idealnego świata. Również w przypadku zakładów bukmacherskich zdarzają się oszustwa. Różnie wygląda także podejście bukmacherów do rozliczania zakładów - niektórzy podchodzą do zakładów znacznie bardziej korzystnie, podczas gdy inni upatrują w przełożonych lub odwołanych wydarzeniach swoich korzyści. Gdzie zatem najlepiej obstawiać mecze? Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej bezpiecznymi miejscami są duże zakłady cieszące się renomą i jakością obsługi graczy, a przy tym - będące po prostu legalne. Prym z pewnością wiodą STS, LV Bet, Betclic czy BetFan. Wybierając ten strony zazwyczaj pewnym jest, że swoje pieniądze oraz dane powierzasz zaufanym serwisom. Jak unikać oszustw? Przed przystąpieniem do zakładu wystarczy sprawdzić legalność zakładu. O wiarygodności stanowi licencja wydawana przez Ministerstwo Finansów. Dodatkowym kryterium będzie fizyczny adres do korespondencji oraz numer telefonu, które zostały umieszczone w widocznym miejscu na stronie. Oprócz tego sprawdźmy różnorodność oferty, możliwości płatnicze czy samą obsługę klienta (dostępną w języku ojczystym).

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe