Uwaga, upały mogą zagrażać życiu!

  • 8.08.2018, 09:18
  • Patrycja Kumorek
Uwaga, upały mogą zagrażać życiu!
Przed nami bardzo upalne dni. Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, od jutra temperatura może w ciągu dnia osiągać od 30 do 34 stopni Celsjusza.

Wydane przez synoptyków ostrzeżenie drugiego stopnia, w trzystopniowej skali, obejmuje niemal całą Małopolskę, z wyjątkiem powiatu tatrzańskiego i ma obowiązywać aż do piątkowego wieczoru. Według prognoz, temperatura maksymalna w dzień ma wynosić od 30 do 34 stopni Celsjusza, a w nocy – od 18 do 21 stopni. Ochłodzenia można się spodziewać w piątek, późnym wieczorem. Patrole tarnowskiej Straży Miejskiej mają i będą mieć na wyposażeniu butelki wody dla osób potrzebujących, a na placu Sobieskiego i przy placu zabaw w Parku Strzeleckim rozstawione zostaną kurtyny wodne. Woda w butelkach jest też wystawiana w budynkach Urzędu Miasta Tarnowa najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców.

Wydział Bezpieczeństwa Publicznego UMT przypomina, że w czasie upałów należy nawadniać organizm, ograniczyć czas przebywania na słońcu, pamiętać o nakryciu głowy, stosować kremy z wysokimi filtrami oraz unikać alkoholu. Szczególnie narażone na działanie wysokiej temperatury są osoby chore, starsze, dzieci i kobiety w ciąży. Należy również zadbać o zwierzęta, u których także może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach.

Patrycja Kumorek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe