Bilet w smartfonie

  • 7.08.2018, 11:39
  • Patrycja Kumorek
Bilet w smartfonie
Zakupy biletów okresowych przez telefon komórkowy - to nowa propozycja dla pasażerów tarnowskiej komunikacji miejskiej. Bilety okresowe imienne i bilety jednorazowe można kupować za pomocą aplikacji zbiletem.pl, działającej na smartfonach z systemem Android oraz iPhone’ach. Aplikacja jest darmowa.

Aplikację można pobrać w sklepach AppStore i Google Play. Kupowane za jej pośrednictwem bilety kosztują tyle samo, ile w kasach Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Aby kupić bilet okresowy, wystarczy wejść na stronę www.zbiletem.pl/tarnow, wybrać właściwy bilet i zapłacić. Można kupić bilet dla siebie lub dla innej osoby. Po zakupie wystarczy zalogować się do aplikacji, wpisując numer swojego telefonu. Z biletu można korzystać od razu, ale kupujący sam określa, od kiedy bilet ma być ważny. Za bilet można zapłacić kartą płatniczą Visa lub Mastercard. Można skorzystać też z opcji płatności szybkim przelewem lub Blikiem.

Podczas kontroli należy pokazać kontrolerom bilet w aplikacji mobilnej oraz dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość. Jeśli pasażer korzysta z biletu ulgowego, musi okazać również dokument, potwierdzający uprawnienia do ulgi, np. legitymację szkolną. Podobnie, jeśli podróżny korzysta z ulg lokalnych dla biletów okresowych, np. Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium, będzie musiał okazać ją podczas kontroli.

Aplikacja zbiletem.pl działa na polskim rynku od trzech lat. Korzystają z niej mieszkańcy kilkunastu miast.

 

Źródło: UMT Tarnów

Patrycja Kumorek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe