Kolejny ambulans medyczny dla Stowarzyszenia Malta. Przekazał go Powiat Tarnowski

  • 26.11.2021, 15:53
  • Daria Kurczab
kolejny-ambulans-medyczny-dla-stowarzyszenia-malta-przekazalo-go-powiat-tarnowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na ręce komendanta Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna z oddziałem w Tarnowie przekazane zostały kluczyki do ambulansu medycznego marki Mercedes. Karetkę przekazał Powiat Tarnowski, który od lat współpracuje ze stowarzyszeniem. Działania te podejmowane są by nieść pomoc mieszkańcom regionu.

- Ogromnie się cieszę, że udało się nawiązać współpracę tak blisko ze stowarzyszeniem. Zresztą ta współpraca jest cały czas. Przyszło pismo do Powiatu Tarnowskiego do Starostwa, czy jest możliwość wypożyczenia sprzętu, który jest tak zwanym rezerwowym, i się udało – mówił Jacek Hudyma.Pojazd będzie używany do zabezpieczania imprez masowych- Także do szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i ogólnej takiej promocji ratownictwa i pierwszej pomocy. Przede wszystkim tak jak mówię, ambulans w pełni wyposażony będzie zabezpieczał różne imprezy zarówno masowe, jak i ten nie masowe, gdzie wymagane jest takie zabezpieczenie medyczne, gdzie potrzebna jest opieka medyczna nad uczestnikami takich wydarzeń – wyjaśniał Łukasz Nowak.
Ambulans będzie również użytkowany przez Małopolską Kolumnę Transportu Sanitarnego w Tarnowie w celu realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem
i zapobieganiem COVID-19.

 - Ze względu na to, że nasze Stowarzyszenie w tym momencie posiada 2 karetki przeznaczone do przewozu pacjentów COVID plus, także będzie pomocą tego ambulansu. Również będą wykonywane transporty pacjentów, którzy są zakażeni koronawirusem na terenie całego Województwa Małopolskiego - mówił Łukasz Nowak.  - Trzeba podkreślić od tamtego roku na ten trudny czas pandemiczny, który służy dodatkowo na zabezpieczenie naszych mieszkańców przed. Tym, aby nie zabrakło tej bezpośredniej pomocy – dodawał Jacek Hudyma.
Z racji, iż stowarzyszenie nie posiada środków zewnętrznych i utrzymuje się wyłącznie z tego co jest w stanie samo wypracować pomoc Powiatu Tarnowskiego w postaci użyczenia ambulansu medycznego jest bardzo znacząca.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe