"Widać determinację, by utrudniać mi życie". W. Żurek o próbie przeniesienia go do innego wydziału krakowskiego sądu

  • 3.08.2018, 12:35
  • TVN24/x-news
"Widać determinację, by utrudniać mi życie". W. Żurek o próbie przeniesienia go do innego wydziału krakowskiego sądu
Kraków. Kolegium Sądu Okręgowego w Krakowie ma ponownie zaopiniować wniosek nominowanej przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej o przeniesienie sędziego Waldemara Żurka. Były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa ma zostać skierowany do innego wydziału Sądu Okręgowego w Krakowie.

– Widać pewną determinację w działaniach pełniącej obowiązki prezesa Sądu Okręgowego. Chyba ma tutaj jakieś dyspozycje, które nakazują utrudnianie mi życia i myślę, że będzie te dyspozycje dosyć precyzyjnie wykonywać – ocenił Żurek. Były rzecznik Krajowej Rady Sądownictw ocenia, że próba jego przeniesienia to szykany. 

Planom prezes krakowskiego Sądu Okręgowego przeciwne są stowarzyszenia sędziowskie "Iustitia" i "Themis", które uważają je za "motywowane politycznie".

Waldemar Żurek jako rzecznik KRS wielokrotnie wyrażał sprzeciw wobec reformy Rady w wprowadzonej przez PiS.

TVN24/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe