Zamek w Czchowie zyskał nowy blask

  • 18.12.2018, 16:30 (aktualizacja 22.12.2018, 13:17)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-12-18-czchowcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zamek w Czchowie (powiat brzeski) to nie tylko wspaniała budowla na malowniczym tle, ale również przyciągająca zwiedzających atrakcja turystyczna. Dzięki staraniom gminy Czchów przy współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną ten obiekt zyskał nowy blask. Odbudowano mury obronne i wieżę bramną, zaadaptowano nawierzchnię dziedzińca, a zamek wyposażono w repliki sprzętów i broni. Zadbano też jego otoczenie. Powstała altana z grillem, a teren wzgórza zamkowego oświetlono.

Koszt inwestycji to około 4 400 000 zł. Projekt dofinansowano ze środków RPO Województwa Małopolskiego w ramach zadań: "Wzrost atrakcyjności turystycznej subregionu tarnowskiego Etap I" oraz "Wzrost atrakcyjności turystycznej subregionu tarnowskiego Etap II".

Raport regionu
Raport regionu
Raport regionu

Liderem tych projektów jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, a partnerami Samorządy z terenu subregionu tarnowskiego (powiat brzeski, dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów). Przypominamy, że materiał jak i projekty te współfinansowane są ze środków Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekty realizowane są w ramach 6 Osi priorytetowej Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionu - SPR.

W ramach realizowanych projektów powstać ma łącznie 23 inwestycje o łącznej wartości 13 milionów złotych.

Szczegółowe informacje na temat projektów znaleźć można na stronie internetowej Tarnowskiej Organizacji Turystycznej www.lot.tarnow.pl

 

Wioletta Zarębska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sebastian
Sebastian 18.12.2018, 21:11
Super !!! wreszcie jakiś sensowny i przyszłościowy projekt !!!

Pozostałe