Obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w szkole u mistrza

  • 9.11.2018, 16:24 (aktualizacja 09.11.2018 17:01)
Obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w szkole u mistrza
Było złożenie kwiatów pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego, pokaz grupy rekonstrukcji historycznej, a także polonez w wykonaniu młodzieży szkolnej. W ten sposób Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak się okazuje uczniowie szkoły u mistrza doskonale znają historię naszego kraju sprzed wieku.

Po uroczystościach zorganizowanych na ciężkowickim rynku przyszedł czas na akademię. Zanim jednak się ona rozpoczęła uczniowie w rytm poloneza przemaszerowali na Halę Widowiskowo-Sportową.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małgorzata
Małgorzata 11.11.2018, 00:54
Organizatorzy chyba nie do końca przemyśleli porządek obchodów. Uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Mistrza Paderewskiego z równoczesną obecnością symboli nazistowskich w tle scenografii, było wysoce niestosowne. Haniebne wręcz. Może, gdyby organizator zastanowił się nad kolejnością - najpierw rekonstrukcja, po czym złożenie kwiatów... Niemniej jednak, czy rekonstrukcja historyczna, jaka miała tutaj miejsce, usprawiedliwia wiszące od rana na ścianach ciężkowickiego ratusza flagi III Rzeszy, wywołujące w nas, mieszkańcach negatywne odczucia? Czy tak podniosły charakter uroczystości może być profanowany w przestrzeni publicznej takimi znakami? Czy wreszcie uczniowie potrzebują w ten sposób wyrażonych "środków" do pojęcia lekcji historii w tym szczególnym czasie?
J
J 13.11.2018, 17:39
Jedno jest pewne nikt nie miał złych intencji ,większość mieszkańców dobrze wiedzieła że flagi związane będą z rekonstukcją historyczną więc moim zdaniem nie trzeba doszukiwać się jakichś teori spiskowych i drugiego dna .Pozdrawiam
Mati Kupiec
Mati Kupiec 9.11.2018, 18:20
Młody to debil bec

Pozostałe