"Nie jest to naturalna sytuacja". Kolejne zwolnienia chorobowe w policji

  • 7.11.2018, 21:37
  • TVN24 /x-news
"Nie jest to naturalna sytuacja". Kolejne zwolnienia chorobowe w policji
Kraków. Coraz więcej policjantów bierze zwolnienia lekarskie. W niektórych komendach do pracy nie przyszła nawet połowa funkcjonariuszy, a do wyjazdów na patrole zmuszeni są naczelnicy.

- Wiemy o kolejnych zgłoszeniach, zwolnieniach chorobowych naszych policjantów. Nie jest to naturalna sytuacja. Zwykle o tej porze, w analogicznym okresie ubiegłego roku policjantów na zwolnieniach było znacznie mniej. Przeciętnie to się kształtuje na poziomie 5 procent, więc nie jest to naturalna sytuacja - uważa młodszy inspektor Sebastian Gleń z krakowskiej policji.

Komendant Główny Policji w specjalnym liście do policjantów zaapelował o wyrozumiałość i szczególną odpowiedzialność przed obchodami dnia niepodległości. Obiecał także dalszą walkę o spełnienie postulatów dotyczących podwyżek i poprawienia warunków pracy funkcjonariuszy.

TVN24 /x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe