Po ulewnym deszczu, pod wiaduktem na Gumniskiej utworzył się staw

  • 7.08.2018, 11:23 (aktualizacja 07.08.2018 12:19)
  • Patrycja Kumorek
Po ulewnym deszczu, pod wiaduktem na Gumniskiej utworzył się staw
Kilkanaście minut deszczu i w niedzielę, pod wiaduktem na Gumniskiej zrobił się basen. Nowo wybudowana droga przez dłuższy czas przypominała duży staw, kratki ściekowe przestały zbierać wodę - czy tak miało być, czy jednak na budowie są problemy technologiczne?

Pytanie zadaliśmy Piotrowi Hamarnikowi z PKP PLK - jak się dowiedzieliśmy wszystko jest w porządku, a problem, który się pojawił spowodowany był pracami na budowie.


Trwają ostatnie prace wykończeniowe, wykonawca na ten czas musiał wyłączyć system odwodnienia, stąd pojawiło się zatkanie kratek ściekowych, a w rezultacie powstał tzw. staw. Po oddaniu obiektu do użytku taka sytuacja nie będzie miała miejsca, będzie tam system odwodnienia - wyjaśnia Piotr Hamarnik z PKP.


Przypomnijmy, że przebudowa ulicy opóźniła się m.in. właśnie przez to, że kolejarze musieli wykonać dodatkowe odwodnienie i zabezpieczenie przed wodami gruntowymi, czyli wannę szczelną. Dziś jest już sucho, więc prawdopodobnie w najbliższych dniach, wiadukt na Gumniskiej będzie oddany do użytku.

 

Patrycja Kumorek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe