Wystawa „Współczesna Sztuka Polska” ze zbiorów Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Muzeum Okręgowym w Tarnowie

start 30.12.2021 09:00

Muzeum Okręgowe w Tarnowie

koniec 28.01.2022 23:00

Lokalizacja: Tarnów, ul. Rynek 3

30 grudnia w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek3, Galeria „Piwnica pod Trójką” zostanie udostępniona dla zwiedzających wystawa „Współczesna Sztuka Polska”.

Wystawa została zrealizowana dzięki współpracy tarnowskiego Muzeum z Małopolską Fundacją Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Dotyczy wybranych prac z kolekcji tworzonej od 2004 roku w ramach Narodowego Programu Kultury. Wtedy to zaczęto gromadzić dzieła powstałe po 1989 roku, dotyczące ważnych zjawisk w sztuce współczesnej Małopolski, Polski i Europy Środkowowschodniej. Znalazły się

w niej dzieła nie tylko polskich artystów, ale także m.in. z Białorusi, Czech, Łotwy, Chorwacji, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Kolekcja oprócz wartości artystycznej posiada również walory edukacyjne, a to za sprawą m.in. różnorodności tematycznej i zastosowanych technik (rysunek, malarstwo, rzeźba, wideo, obiekt, instalacja, fotografia cyfrowa). Znajduje się w niej ponad 450 obiektów, wykonanych przez ponad 50 autorów lub zespołów autorskich. Od roku 2013 kolekcja na stałe znajduje się w Tarnowie, pod opieką BWA, które regularnie organizuje wystawy, pokazując wybrane fragmenty zbioru, ponadto wystawy odbywają się również w różnych miejscach w Polsce i za granicą, m.in. w Nowym Sączu, Krakowie, Katowicach, Stalowej Woli, Bratysławie.

W tarnowskim muzeum pokazanych zostanie 17 wybranych prac, będą to obrazy olejne m.in.: Wilhelma Sasnala, Jarosława Modzelewskiego, Marcina Maciejowskiego, fotografie Marii Pyrlik, Łukasza Skąpskiego, a także obiekty Zbigniewa Sałaja, Piotra Lutyńskiego, czy też Artura Klinau.

Kurator wystawy: Bożena Szczupak

Wystawa otwarta do 28 stycznia 2022 r.

Zdjęcia (3)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.