Wystawa "Chcieli być sobą" - 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

start 20.12.2021 18:00

Muzeum Okręgowe w Tarnowie

koniec 30.01.2022 09:00

Lokalizacja: Tarnów

20 grudnia o godzinie 18:00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek3, odbędzie się wernisaż wystawy „Chcieli być sobą” – 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Wystawa dotyczyć będzie wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Zaprezentowane zostaną na niej unikalne eksponaty dotyczące schyłkowego okresu PRL ze szczególnym uwzględnieniem działalności NSZZ „Solidarność” i historii propagandy towarzyszącą wprowadzeniu stanu wojennego. Znaczna część z nich zostanie wyeksponowana dzięki uprzejmości lokalnych działaczy oraz ich rodzin. Pojawią się również ciekawostki dotyczące życia kulturalnego Tarnowa w latach 80-tych, m.in. koncertów znanych grup rockowych.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 31 stycznia 2022 r.

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.