„Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu” Małgorzata Mizia - wystawa malarstwa

start 04.11.2021 09:00

Galeria Niebieska MBP

koniec 15.12.2021 09:00

Lokalizacja: Tarnów, Ul. Krakowska 4, I piętro

Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu”

Małgorzata Mizia - wystawa malarstwa

4 listopada - 15 grudnia 2021

Galeria Niebieska MBP

Ul. Krakowska 4, I piętro

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza
na wystawę malarstwa znakomitej artystki z Krakowa -
Małgorzaty Mizi, która zaprezentuje swoje obrazy w Galerii Niebieskiej MBP, przy ul. Krakowskiej 4.  Wernisaż wystawy zatytułowanej „Gladiatorzy. Herosi Panoptikonu” odbędzie się 26 listopada (piątek),
o godz. 18.00. Wstęp wolny.

dr hab. inż. arch. Małgorzata Mizia - malarka, architekt, profesor na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Głównym obszarem jej zainteresowań jest malarstwo sztalugowe i ceramika. W dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce, prezentowanych m.in. w Willi Decjusza (2000) i Pałacu Sztuki w Krakowie (2010), zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu (2013), także w galeriach zagranicznych „Spire Studios” (2013) i „Bashas Walk” (2014) w Beacon NY, oraz „New Century Artists” w Nowym Jorku-Chelsea na Manhattanie (2013), za które uzyskała pochlebne recenzje krytyków sztuki. Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych, związkowych, poplenerowych. Stale uczestniczy w międzynarodowych plenerach interdyscyplinarnych, również zagranicznych.

Obrazy artystki znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria, Kanada, W. Brytania, Stany Zjednoczone).

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.