Tarnowscy Pogromcy SMOgA - zaproszenie na piknik

start 25.08.2018 godz. 10:00

MPEC Tarnów

koniec 25.08.2018 godz. 18:00

Lokalizacja: Tarnów

Zapraszamy Państwa do udziału w trzecim edukacyjnym pikniku na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji w Tarnowie pt. „Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie”. Piknik odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia 2018 roku, w godzinach od 10:00 do 18:00 na Tarnowskich Błoniach obok Parku Strzeleckiego. Impreza ma na celu m.in. uświadamianie zagrożeń ekologicznych, które powstają w wyniku niskiej emisji oraz rozwijanie poczucia szacunku i odpowiedzialności za środowisko.

Dotychczasowe edycje wydarzenia cieszyły się popularnością i wysoką frekwencją tarnowian uczestniczących z zaangażowaniem w piknikowych warsztatach i projektach edukacyjnych. W programie tegorocznego pikniku zaplanowane zostały m.in. aktywizujące gry ekologiczne dla całych rodzin, warsztaty owocowego YARN BOMBINGU (tworzenia owoców ocieplających miejskie drzewa), konkursy sąsiedzkie, MEGA szachy, LEGO EDU – warsztaty projektowania z klocków dla młodych inżynierów, zabawy sportowe, plastyczne, sadzenie roślin, układanie bukietów, budowanie domków dla owadów. Strażnicy Miejscy przeprowadzą akcję znakowania rowerów oraz przekażą tarnowianom opaski bezpieczeństwa dla dzieci. W strefie zdrowia medycy z Zespołu Przychodni Specjalistycznych oraz Mościckiego Centrum Medycznego przeprowadzą profilaktyczne badania wad kręgosłupa i postawy u dzieci, pomiaru poziomu cukru, ciśnienia, a także będą udzielać porad fizjoterapeutycznych oraz wykonywać terapie manualne kręgosłupa i kinesiotaping. Oprawę muzyczną pikniku zapewni zespół The Stream Cover Band wykonujący standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Zaplanowano również porady ekspertów, którzy będą promować programy współfinansowania wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne m.in. na przyjazne dla zdrowia i środowiska - ciepło systemowe.

Piknik „Tarnowscy Pogromcy SMOgA” jest organizowany we współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, który w tym samym dniu organizuje na Tarnowskich Błoniach „V Tarninowe Koralobranie” oraz „IV Letnie Śniadania na trawie”. Partnerem wydarzenia jest Rada Osiedla Piaskówka – organizator piknikowej strefy sąsiedzkiej „Jak Dobrze Mieć Sąsiada”.

Kształtowanie świadomości i wrażliwości społecznej ukierunkowanej na procesy likwidacji niskiej emisji wymaga interdyscyplinarnej współpracy wielu środowisk m.in. samorządowych, społecznych, technicznych, medycznych, medialnych. Działając w tym przekonaniu zapraszam Państwa wraz z rodziną i przyjaciółmi do udziału w pikniku „Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie”. Więcej informacji o pikniku znajdą Państwo na stronie www.piknik.mpec.tarnow.pl. 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.