Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

25 lat Bravo Maestro XV Festiwal Muzyki Kameralnej w Kąśnej Dolnej

25 lat Bravo Maestro XV Festiwal Muzyki Kameralnej w Kąśnej Dolnej

Kategoria:

26-29 sierpnia 2021

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej – Sala Koncertowa Stodoła


 



Podwójny jubileusz: 25. rocznica powołania do życia i XV edycja uwielbianego przez melomanów festiwalu, dzięki któremu w ostatnie dni sierpnia Kąśna Dolna staje się stolicą polskiej kameralistyki.

 



26 sierpnia, godzina 18.00

Wielkie Powroty

Vadim Brodski, Rafał Kwiatkowski i Waldemar Malicki



Trzech nietuzinkowych muzyków, doskonale znanych kąśnieńskiej publiczności zainauguruje tegoroczną jubileuszową edycję festiwalu. Każdy z nich występował w Centrum Paderewskiego wielokrotnie, wpisując się mocno w historię Bravo Maestro i budując jego rangę. Skrzypek Vadim Brodski, wiolonczelista Rafał Kwiatkowski i pianista Waldemar Malicki to mistrzowscy soliści i kameraliści. W programie koncertu nie zabraknie wielkich dzieł kameralnych, z których festiwal słynie od 1996 roku. Artyści zaprezentują się zarówno w znakomitych duetach, jak również wielkim romantycznym finałowym trio.



Słowo o muzyce: Regina Gowarzewska





27 sierpnia, godzina 18.00

Kulka&Kulka



Sentymentalny powrót do 2007 roku, kiedy to w Kąśnej po raz pierwszy w historii wystąpili wspólnie: Maestro Konstanty Andrzej Kulka oraz rozpoczynająca wówczas karierę wokalną Gaba Kulka. Koncert Kulka&Kulka to zderzenie dwóch energii i dwóch niezwykłych artystycznych światów – klasyki oraz alternatywnego popu. Na kąśnieńskiej estradzie tego wieczoru zagoszczą także: Grzegorz Skrobiński – fortepian, Wojciech Traczyk – bass, kontrabas oraz Robert Rasz – perkusja.



Konstanty Andrzej Kullka – nestor polskiej wiolinistyki, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W 1971 roku ukończył Wyższą Szkołę Muzyczną w Gdańsku, uzyskując dyplom z wynikiem bardzo dobrym i najwyższym wyróżnieniem. W roku 1964, jeszcze jako uczeń liceum, otrzymał dyplom z wyróżnieniem specjalnym w Międzynarodowym Konkursie im. Niccolò Paganiniego w Genui. Dwa lata później zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Radiofonii Niemieckich w Monachium. Koncertuje na całym świecie. Grał z takimi orkiestrami, jak Filharmonia Berlińska, Chicago Symphony, Minneapolis, London Symphony, Konzertgebau Amsterdam czy English Chamber. Występuje na prestiżowych festiwalach muzycznych – w Lucernie, Bordeaux, Berlinie, Brighton, Pradze, Barcelonie, Flandrii czy Warszawie.



Gaba Kulka – oficjalnie karierę muzyczną rozpoczęła w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty „Out”. Przełomem był wydany trzy lata później „Hat, Rabbit”, który przyniósł wokalistce Mateusza – nagrodę radiowej Trójki, nominację do Paszportu Polityki, złotą płytę, doskonałe recenzje oraz Fryderyka w kategorii „Wokalistka roku”.



Słowo o muzyce: Regina Gowarzewska





28 sierpnia, godzina 18.00

Gaetano Donizetti – „Łucja z Lammermoor”

Opera w wersji koncertowej w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu



Uznawana za najdoskonalszą operę romantyczną, od chwili prapremiery w Neapolu w 1835 roku cieszy się ogromną popularnością. Należące do gatunku opera seria dzieło z librettem Salvatore Cammarano, opartym na powieści Waltera Scotta „Narzeczona z Lammermoor”, traktuje o tragicznym losie kochanków – Łucji i Edgara. W tej historii splotły się wszystkie wątki, którymi opera posługuje się od ponad czterystu lat: miłość, podstęp, zdrada, szaleństwo i śmierć, i które oddane zostały doskonale przez piękną, przepełnioną dramatyzmem muzykę Gaetano Donizettiego. „Łucję z Lammermoor” w wersji koncertowej w Kąśnej Dolnej wykonają: Gabriela Gołaszewska, Anna Borucka, Stanislav Kuflyuk, Zbigniew Wunsch, Adam Sobierajski, Maciej Komandera oraz chór i orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu pod dyrekcją Francka Chastrusse'a.



Słowo o muzyce: Sławomir Pietras

 



29 sierpnia, godzina 17.00

Maraton Muzyczny



Koncert „stary” jak Bravo Maestro, czyli tradycyjne festiwalowe grande finale. Uczta dla ucha, podczas której melomanom serwowane są najwybitniejsze dzieła kameralne w kunsztownym wykonaniu wirtuozów muzycznego smaku. W tegorocznej edycji Maratonu udział wezmą jak zwykle znakomici polscy soliści i kameraliści: Katarzyna Duda – skrzypce, Janusz Wawrowski – skrzypce, Michał Zaborski – altówka, Tomasz Strahl – wiolonczela, Klaudiusz Baran – akordeon oraz Robert Morawski – fortepian. Na scenie pojawi się również Wioletta Liber – sopran, laureatka tegorocznego Konkursu o Nagrodę im. Anny Knapik.



Program będzie swoistą ewokacją programu pierwszego Maratonu z 1996 roku. Nie zabraknie zatem dzieł Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Jana Sebastiana Bacha, Siergieja Rachmaninowa czy Astora Piazzolli. Całość zwieńczy jak zawsze brawurowy „Czardasz” Vittorio Montiego.



Słowo o muzyce: Regina Gowarzewska



 



Lokalizacja
Tarnów
Organizator: Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rozpoczęcie: 21.07.2021 16:00
Zakończenie: 29.08.2021 20:00
Reklama
Jarmark „Wielkanocne Śniadanie” oraz warsztaty wielkanocne w Tarnowie 1) W dniach 22-24.03.2024 r. na tarnowskim Rynku odbędzie się Jarmark „Wielkanocne Śniadanie”. Główną częścią wydarzenia będzie kiermasz produktów wielkanocnych i lokalnych oraz rzemiosła artystycznego. Wydarzenie uatrakcyjnią: pokazy kulinarne live cooking; wycieczki enomeleksem - bezpłatne zwiedzania Tarnowa z przewodnikiem; malowanie twarzy. Jarmark wielkanocny ożywią występy regionalnych zespołów folklorystycznych „Zalasowianie” oraz „Mali Zalasowianie”. Zapraszamy na Rynek w Tarnowie:Piątek 22.03.2024 r., godz. 13.00 – 18.00Sobota 23.03.2024. r. godz. 10.00 – 18.00Niedziela 24.03.2024 r. godz. 10.00 – 17.00WSTĘP WOLNY!!! 2) W dniach 20, 21 oraz 26 marca 2024 r. odbędą się wielkanocne warsztaty.Uczestnictwo w nich jest bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne 14 688 90 90.Ilość miejsc ograniczona!Tematy i terminy warsztatów:Warsztaty tworzenia pisanek „Jajo, jajko, jajeczko” - środa, 20.03.2024 r., godz. 16.00-18.00Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych „Palma do nieba” - czwartek, 21.03.2024 r., godz. 16.30-19.00Warsztaty kulinarne związane z kuchnią świąteczną „Pyszna Wielkanoc” - wtorek, 26.03.2024 r., godz. 10.00-14.00 oraz 15.00-19.00Powyższe warsztaty odbędą się w Multimedialnym Centrum Artystycznym, ul. Wałowa 25. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://www.it.tarnow.pl/jarmark-wielkanocne-sniadanie-oraz-warsztaty-wielkanocne/, natomiast plakat w załączeniu.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2024 Jarmark „Wielkanocne Śniadanie” oraz warsztaty wielkanocne w Tarnowie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama