V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa

start 26.06.2021 15:00

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

koniec 27.06.2021 23:00

Lokalizacja: Szczucin

Wszyscy fani drogownictwa i motoryzacji powinni zapamiętać daty 26 i 27 czerwca. W tych dniach w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie (leżącym przy granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego) odbędzie się piąta edycja Nocnego Zwiedzania. 

 

Niecodzienne zwiedzanie 

W Szczucinie historię drogownictwa można poznawać przez cały rok. Nocne Zwiedzanie wiąże się jednak z szeregiem dodatkowych atrakcji, które nie są dostępne na co dzień. O kilku różnych porach uruchomione zostaną niektóre zabytkowe maszyny. Będzie też okazja do zwiedzenia Muzeum w formie tzw. „questingu”, czyli gry terenowej w której nauka łączy się z zabawą, rozwiązywaniem zagadek i wykonywaniem specjalnych zadań.  

 

Zlot Pojazdów Zabytkowych 

Postęp w drogownictwie jest nierozłącznie związany z rozwojem motoryzacji. Dlatego też gośćmi specjalnymi V Nocnego Zwiedzania będą uczestnicy VI Wakacyjnego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Na zakończenie zlotu w sobotę (26 czerwca), o godzinie 21 przed siedzibą Muzeum, odbędzie się Konkurs elegancji pojazdów w świetle jupiterów i na czerwonym dywanie. 

 

Nie może Cię tam zabraknąć 

Tradycyjnie, Nocne Zwiedzanie to także filmy wyświetlane o zmierzchu w kinie plenerowym, buchająca para oraz nowe elementy naszej ekspozycji, przygotowane specjalnie na to wydarzenie! Zapraszamy! 

 

 

·         26 i 27 czerwca 2021 r.  

·         godz. 15:00 - 23:00 

·         ul. 1 Maja 39, Szczucin 

·         50°18′ 5.8″ N, 21°4′20.64″E 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ekspozycja jest przystosowana do zwiedzania przez osoby z niepełnosprawnością ruchową. 

 

W związku z epidemią COVID-19 wydarzenie organizowane jest w reżimie sanitarnym. Na terenie całego obiektu, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz limit osób. 

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.