Fascynujący świat pająków i skorpionów

start 17.03.2019 godz. 13:00
koniec 31.03.2019 godz. 18:00

Lokalizacja: Szynwałd

Jak wygląda owiana złą sławą czarna wdowa? Czy pająk ptasznik jest naprawdę niebezpieczny? Kiedy skorpion cesarski zaczyna fluoryzować? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedzi na wystawie pt. „ Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która będzie w bibliotece w Szynwałdzie od 10 do 31 marca br.

Ekspozycję wypełni bogactwo żywych okazów pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Wystawa zorganizowana została dotychczas w 18 krajach europejskich, przyciągając prawie 4 miliony odwiedzających.

Serdecznie zapraszamy grupy uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w warsztatach, organizowanych w ramach wystawy edukacyjno-przyrodniczej pt. „Fascynujący Świat Pająków i Skorupiaków ”. Poznawanie tajemniczych stworzeń pochodzących z tropikalnego świata odbędzie się w pomieszczaniu i warunkach specjalnie zaaranżowanych, w sposób przybliżający środowisko naturalne tej grupy zwierząt.

Ekspozycję wypełni bogactwo żywych pająków i skorpionów pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Każdy prezentowany okaz będzie dokładnie opisany, dzięki czemu zwiedzający będzie mógł poznać rolę jaką pełnią w świecie przyrody pająki i skorupiaki.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w niedziele – 17,24,31 marca w godz. 13.00-18.00 oraz dla grup szkolnych w pozostałe dni.

Warsztaty dla szkół – po zwiedzaniu wystawy, dzieci wykonują własnoręcznie pajączka z materiałów, które my zapewniamy. Pajączka można zabrać ze sobą jako pamiątkę z wystawy. Uczestnicy rozwiązują również quiz, który będzie przygotowany w formie multimedialnej i dostosowany do wieku zwiedzających.

Czas trwania zwiedzania oraz warsztatów – 45 minut. Grupa nie może liczyć więcej niż 24 osoby. Bilet wstępu na prelekcję i wystawę edukacyjno-przyrodniczą, połączoną z warsztatem plastycznym kosztuje 5 zł od osoby (opiekunowie gratis) i obejmuje wszystkie materiały potrzebne do zajęć.

Warsztaty odbędą się w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie (gmina Skrzyszów, 15 km od Tarnowa) w dniach 10.03.2019 r. – 31.03.2019 r.Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr telefonu 14 6742 346.

Wydarzenie organizowane jest przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie we współpracy z firmą Araneus – perfect exhibitions działającą od ponad 20 lat i organizującą wystawy na terenie wszystkich krajów europejskich.

 

Przyjmujemy już zapisy – zapraszamy!!!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.