"Obrazy z życia tarnowskich Żydów"

start 14.02.2019 17:00

Miejska Bibliotek Publiczna

koniec 14.02.2019 18:00

Lokalizacja: Tarnów, Krakowska 4

Spotkanie 3: Udział w samorządzie miejskim. Szkolnictwo
Wykład dr hab. Leszka Hońdo
Czytelnia Czasopism Bieżących, ul. Krakowska 4
14 lutego (czwartek), godz. 17:00
Wstęp wolnyMiejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Obrazy z życia tarnowskich Żydów”. Spotkanie odbędzie się 14 lutego, o godz. 17.00 w Czytelni Czasopism Bieżących.

Dr hab. Leszek Hońdo – kierownik Zakładu Kultury Żydów w Instytucie Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od roku 1996 sekretarz Komisji Historii i Kultury Żydów Polskiej Akademii Umiejętności. Przewodniczący Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Przedmiotem jego prac badawczych jest kultura Żydów polskich, cmentarze żydowskie w Polsce, hebrajska epigrafika, początki syjonizmu oraz myśl żydowska w kręgu języka niemieckiego. Autor licznych publikacji naukowych oraz członek rad redakcyjnych czasopism naukowych, w tym „Scripta Judaica Cracoviensia”.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.