To-Polski Tarnów [ZDJĘCIA]

Podziel się:
Oceń:
19.09.2020, 14:25

Jak zmieniał się Tarnów w ciągu ostatnich trzydziestu lat obrazuje wystawa fotogramów, która stanęła na placu Sobieskiego i już budzi spore zainteresowanie tarnowian, którzy przypominają sobie dawny wygląd różnych miejsc w mieście i porównują z obecnym.

- To takie nasze podsumowanie, skromnych z powodu epidemii, obchodów 30. rocznicy działalności odnowionych samorządów w Polsce - mówił podczas symbolicznego otwarcia wystawy prezydent Roman Ciepiela. – Chcemy pokazać, że te 30 lat, przede wszystkim dzięki samorządowi, ale również dzięki tarnowianom, było czasem olbrzymich zmian, z których na co dzień nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Dopiero zestawienie fotografii naszego miasta „wczoraj i dziś” w pełni pokazuje skalę tego, co zostało zrobione.

Wystawa to 20 plansz o wymiarach 1,5 na 2 metry, na których umieszonych kilkadziesiąt fotografii tych samych miejsc i obiektów w mieście uchwyconych przez tarnowskiego fotoreportera Pawła Topolskiego w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia i współcześnie.

Dodatkiem do plenerowej wystawy fotogramów jest specjalne wydanie miejskiego bezpłatnego miesięcznika „Tarnów.pl”, które jest swoistym mini albumem i katalogiem, bowiem znalazły się w nim wszystkie zdjęcia z wystawy. Miejski miesięcznik dystrybuowany jest bezpłatnie, można go znaleźć w autobusach komunikacji miejskiej, wszystkich budynkach Urzędu Miasta Tarnowa, instytucjach miejskich, supermarketach i galeriach handlowych.

Przez najbliższych kilkanaście dni wystawa będzie usytuowana na placu Sobieskiego, a później będzie „wędrowała” po Tarnowie i stanie w różnych miejscach.

fot. Artur Gawle

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.