Trąba powietrzna nad Jodłówką-Wałkami. Strażacy pomagają zabezpieczyć uszkodzone budynki [ZDJĘCIA]

Podziel się:
Oceń:
08.08.2019, 00:30

Zaledwie kilka minut wystarczyło, aby w miejscowości Jodłówka-Wałki wywołać mnóstwo szkód. Zerwane dachy, wybite okna, powalone drzewa - to tylko najbardziej widoczne skutki silnej burzy jaka przeszła nad wsią.

Przerażeni mieszkańcy pracują ze strażakami z całej gminy, aby usunąć szkody i zabezpieczyć domy. Kolejne burze mogą powodować jeszcze większe szkody. Na miejscu był także wójt gminy i sołtys wsi - zapewniali, że żaden z mieszkańców nie zostanie bez pomocy. 

Alarm dla strażaków OSP ogłoszono o godzinie 14:16. Nawałnica trwała zaledwie 3 minuty. Blisko 20 jednostek OSP zabezpieczało domy i budynki komunalne w Jodłówce-Wałkach pomagając mieszkańcom przy usuwaniu skutków burzy jaka przeszła przez miejscowość. Na miejscu pracowali: OSP Koszyce Wielkie, OSP Koszyce Małe, OSP Zgłobice, OSP Jodłówka Wałki, OSP Wola Rzędzińska, OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Zaczarnie, OSP Ładna, OSP Łękawka, OSP Zbylitowska Góra i OSP Poręba Radlna. 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.