Pogrzeb Andrzeja Westwalewicza [ZDJĘCIA]

Podziel się:
Oceń:
06.06.2019, 18:26

fot. Artur Gawle

W sobotę 1 czerwca zmarł malarz i grafik Andrzej Westwalewicz. Urodził się w 1949 roku, a dwa lata później zamieszkał w Pilźnie wraz ze swoją rodziną. Jego ojcem był Stanisław Westwalewicz zmarły w 1997 roku malarz, grafik i rysownik.

Andrzej Westwalewicz chodził do szkoły podstawowej w Pilźnie. Podczas jubileuszu 110-lecia szkoły podkreślał, że była ona dla niego drugim domem.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się we czwartek, 6 czerwca, o godzinie 13.00 w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej przy ul. Gumniskiej.

Andrzej Westwalewicz spoczął w rodzinnym grobowcu na cmentarzu komunalnym w Tarnowie – Krzyżu.

Był artystą grafikiem, członkiem Związku Polskich Artystów w Krakowie, wieloletnim kierownikiem pracowni plastycznej w Zakładach Chemicznych w Tarnowie.

Opiekował się zbiorami swojego ojca, śp. Stanisława – artysty malarza, więźnia obozu w Kozielsku i żołnierza II Korpusu armii gen. Andersa.

Za swoją działalność wyróżniony Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, medalem za zasługi dla Tarnowa oraz srebrną odznaką za zasługi dla przemysłu chemicznego.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.