„Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości” – wystawa

Podziel się:
Oceń:
11.06.2018, 20:31

fot. Artur Gawle

11 czerwca odbył się wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości”, w Siedzibie Muzeum Okręgowego przy Rynku 3. 

Motywem przewodnim wystawy jest opowieść o Tarnowie i jego mieszkańcach w czasach bezpośrednio poprzedzających wybuch niepodległości w 1918 roku. Podjęliśmy się próby opowieści o życiu codziennym miasta, na którego tle pokażemy zaangażowanie militarne, polityczne i społeczne tarnowian. Całości towarzyszyć będą arcyciekawe warsztaty edukacyjne, z których nasi goście muzealni zabiorą patriotyczną pamiątkę. Ale to niespodzianka. Wystawa to też nasza propozycja wakacyjna dla turystów, zwłaszcza tych wątpiących w to, że to Tarnów jest miastem pierwszym niepodległym.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.