"Pisankowy desant" na tarnowskiej Starówce [ZDJECIA]

Podziel się:
Oceń:
25.03.2021, 13:30

Po raz piąty pisanki ozdobią Tarnów na czas Wielkanocy. Pierwszy raz kolorowe pisanki pojawią się w Parku Strzeleckim, w okolicy Biura Wystaw Artystycznych przy wejściu do Parku od ul. Słowackiego.

Kolorowe wielkanocne ozdoby pojawią się tradycyjnie na ulicy Wałowej, placu Sobieskiego, rynku oraz skwerze ojca O. Kokocińskiego. „Pisankowy Desant”, w ramach którego na drzewach zawiśnie aż 4700 malowanych i wyklejanych świątecznych jajek. Wzorem lat poprzednich, Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej zakupiło 2400 szt. piętnastocentymetrowych styropianowych jajek i przekazało je do wszystkich tarnowskich przedszkoli i szkół. Dzieci na zajęciach plastycznych w swoich placówkach ozdobią je dowolną techniką, a 25 marca udekorują nimi drzewka na deptaku przy ul. Wałowej. Każde z drzewek będzie miało symboliczną metkę z wypisanymi podmiotami - uczestnikami akcji. Seniorzy wykorzystają pisanki zrobione przez dzieci w ubiegłych latach (ponad 1100 szt.), dzięki czemu kolorowe jajka zawisną na rajskiej jabłoni przy placu Sobieskiego oraz na drzewach tarniny na skwerze ojca Olgierda Kokocińskiego. Do tegorocznej akcji włączy się również Biuro Wystaw Artystycznych, które udekoruje 200 pisankami drzewko przy swojej siedzibie w Parku Strzeleckim, natomiast pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej oraz Tarnowskiego Centrum Informacji, przyozdobią tysiącem pisanek drzewka na tarnowskim rynku. - W tegorocznej, piątej edycji bierze udział 62 podmioty. O ile nam wiadomo, tarnowski „Pisankowy Desant” jest jedyną w Polsce tego rodzaju akcją w takim dużym wymiarze, a z różnych źródeł wiemy, że mamy naśladowców – mówi Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej.

fot. Artur Gawle

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.