Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Hubert Hurkacz największym rozczarowaniem Wimbledonu!

Hubert Hurkacz największym rozczarowaniem Wimbledonu!

Wygrana podczas turnieju ATP w Halle rozbudziła apetyty wśród tenisowych kibiców na sukces Huberta Hurkacza w Wimbledonie. Taka teza była potwierdzana poprzez zeszłoroczny wynik na tym turnieju, gdzie Polak awansował do swojego pierwszego w karierze półfinału Wielkiego Szlema. Co było przyczyną jego porażki już w pierwszej rundzie?

Losowanie

Trzeba przyznać, że Hubert Hurkacz nie miał łatwego losowania w pierwszej rundzie tego turnieju. Alejandro Davidovich Fokina to najwyżej notowany zawodnik, na którego mógł trafić i zabrakło mu tylko jednej pozycji, aby być rozstawionym w tej imprezie. Pomimo tego większość ekspertów zwracała uwagę na fakt, że Hiszpan do tej pory w całej swojej karierze nie wygrał nawet jednego meczu podczas Wimbledonu. Hubert Hurkacz wydawał się w znakomitej formie, dlatego też nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie tenis wyraźnie faworyzowały zwycięstwo reprezentanta Polski.

Część osób zastanawiało się nawet nad ewentualną drogą do półfinału, która wydawała się całkiem przyjemna. Najtrudniejszym przeciwnikiem po drodze miał być Casper Ruud, czyli zawodnik, który wyeliminował Huberta Hurkacza z turnieju w Paryżu. Tym samym Polak miałby okazję do rewanżu na nawierzchni, gdzie Ruud radzi sobie raczej przeciętnie.

O takich rozważaniach można jednak zapomnieć, ponieważ już w pierwszej rundzie tego turnieju Hubert Hurkacz pożegnał się z imprezą. Na ten moment jest to największa niespodzianka Wimbledonu i z pewnością bardzo bolesna dla samego zawodnika.

Drabinka – kto mógł być rywalem Hurkacza?

  • Ćwierćfinał: Casper Ruud

  • Półfinał: Novak Djoković

  • Finał: Rafael Nadal

Alejandro Davidovich Fokina pogromcą Hurkacza!

Już po losowaniu turniejowej drabinki stało się jasne, że Hubert Hurkacz nie będzie miał łatwego zadania i spacerku w pierwszej rundzie. Polak trafił na nieobliczalnego Hiszpana, na którego zawsze trzeba uważać. Zazwyczaj Alejandro Davidovich Fokina najlepiej radzi sobie na kortach ziemnych, jednak w karierze juniora wygrał Wimbledon. W seniorach nie szło mu jednak już tak dobrze, ponieważ do tej pory w całej swojej karierze nie wygrał nawet jednego meczu podczas turnieju głównego. Niestety przełamanie nastąpiło w miniony poniedziałek, kiedy to wyeliminował z turnieju Huberta Hurkacza.

Przebieg meczu

Jak wyglądało to spotkanie? Hiszpan rozpoczął je w znakomitym stylu, ponieważ wygrał pierwszego seta po tie-breaku. Dla analityków zakładów bukmacherskich już strata jednego seta byłą zaskoczeniem, ponieważ Hurkacz był zdecydowanym faworytem tego meczu. Alejandro Davidovich Fokina nie zamierzał jednak zwalniać tempa i również w 2 partii sięgnął po zwycięstwo. Trzeba przyznać, że tego dnia doskonale radził sobie na serwisie, a także niszczył Polaka swoim znakomitym forehandem. Spotkania podczas turniejów Wielkiego Szlema rządzą się swoimi prawami, głównie ze względu na to, że gra się do 3 wygranych setów. Właśnie dlatego część ekspertów, a nawet zakłady bukmacherskie wierzyły, że Hubert Hurkacz jest w stanie odwrócić losy tej rywalizacji.

Alejandro Davidovich Fokina w 3 secie prowadził 5:3 i miał 40:0, czyli 3 piłki meczowe. W tym momencie wydawało się, że Hubert Hurkacz jest już pogodzony ze swoim losem i uderzył piłkę z pełną mocą, trafiając w samą linię. Można powiedzieć, że to uderzenie odwróciło losy tej rywalizacji. Polak uwierzył w siebie, odrobił 3 piłki meczowe i wrócił do gry. Przy wyniku 5:5 ponownie o losach tej rywalizacji zdecydowała pogoda, ponieważ Hurkacz został wybity z gry w najlepszym dla siebie momencie, a spotkanie zostało przerwane.

Gdy panowie wrócili na kort po kilkudziesięciu minutach, Polak wyglądał, jakby ponownie uwierzył w siebie i wygrał 3 seta. Podobnie było w 4 partii, gdzie zdominował rywala i wygrał w 24 minuty.

O zwycięstwie w tym spotkaniu miał zdecydować ostatniej, czyli 5 set. Od początku tej partii wydawało się, że Polak jest na lepszej pozycji wyjściowej i prezentuje lepszą grę od rywala, który zaczął popełniać więcej błędów, niż na początku. Alejandro Davidovich Fokina szybko stracił swój serwis, jednak równie szybko wrócił do tej rywalizacji. Polak prowadził 5:3 i zakłady bukmacherskie tenis w ofercie live nie spodziewały się już niespodzianki w piątym secie. Jak się okazało, nic bardziej mylnego, ponieważ Hurkacz na własne życzenie wypuścił z rąk losy tego pojedynku. Ostatecznie po wyrównanej walce doszło do super tie-breaku, gdzie obaj zawodnicy walczyli do 10 punktów.

Hurkacz prowadził 7:4 i wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą, aby ostatecznie przegrać 10:8. Polak jest tym samym autorem największej niespodzianki w turnieju mężczyzn, ponieważ zakłady bukmacherskie tenis spodziewały się jego awansu nawet do półfinału.

Hurkacz – statystyki:

  • Hurkacz był rozstawiony w tym turnieju z numerem 7.

  • Polak wygrał ostatnie turniej ATP Halle.

  • Przed rokiem Hubert dotarł do półfinału Wimbledonu.

  • Hurkacz zdaniem bukmacherów miał duże szanse, aby awansować do półfinału.

  • Alejandro Davidovich Fokina wygrał swój pierwszy mecz na Wimbledonie z Hurkaczem.

 

Co na temat jego występu sądzi nasz ekspert?

Muszę przyznać, że byłem bardzo rozczarowany, oglądając poniedziałkowe spotkanie z udziałem Huberta Hurkacza. W pełni zgadzałem się tutaj z przewidywaniami zakładów bukmacherskich, które spodziewały się awansu tego zawodnika nawet do półfinału. Turniejowa drabinka była sprzyjająca, jednak rzeczywiście w pierwszej rundzie dostał najtrudniejszego z możliwych rywali. Wydawało mi się jednak, że Alejandro Davidovich Fokina nie będzie mu w stanie zagrozić, biorąc pod uwagę historyczne wyniki tego gracza w Londynie. Hubert nie był jednak sobą i grał poniżej swojego poziomu, który zaprezentował, chociażby w Halle. Mam wrażenie, że w przypadku tego zawodnika spory wpływ na jego występy ma sfera mentalna, z którą nie jest najlepiej. Polak ma problemy z grą pod presją, co pokazuje na większości turniejów Wielkiego Szlema od początku swojej kariery”. Adam Kaźmierczyk, redaktor zagranie.com

Jeśli poszukujesz więcej informacji sportowych z regionu, to dobrze trafiłeś. Kliknij tutaj, aby przenieść się do zakładki SPORT, gdzie nie brakuje najnowszych informacji lokalnych!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamahttps://aatrenkar-karcher.pl/
XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 01.10.2022 W dniach 30 września (piątek) – 1 października (sobota) 2022 r. w tarnowskiej restauracji Stara Łaźnia (Pl. Więźniów Auschwitz) odbędzie się kolejny XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Podobnie jak poprzednie trzy edycje jest on kontynuowany w postaci stacjonarnej – IV Konferencji Taborowej. Konferencja ma charakter otwarty. Organizatorami są: Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Projekt realizowany jest dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030. Program konferencji:Piątek 30 września- 18:00–20:30 blok wieczorny• Adam Andrasz (Centrum Kultury Romów w Tarnowie), Dwukrólewie w społeczności Romów Polskich. Problemu ciąg dalszy• Agnieszka Caban (Uniwersytet Warszawski), Śmierć i pogrzeb – tradycja i przemiany społeczno-kulturowe w życiu współczesnych Romów z południowo-wschodniej Polski• Natalia Gancarz (Muzeum Okręgowe w Tarnowie), Wieczne odpoczywanie po romsku. Architektura nagrobna. Szkic wstępny.• Paweł Lechowski (freelancer), Stefan Kororo Dymiter. Geniusz niedoceniony Sobota 1 października- 10:00–12:00 blok poranny• Ela Mirga-Wójtowicz (Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego), Migracje polskich Romów po 1989 a polityka integracyjna w Polsce• Marcin Szewczyk (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie), Stanowisko instytucji europejskich wobec dyskryminacji Romów migrujących z Ukrainy• Hubert Tubacki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Alienowanie i „urasawianie” Romów w państwie narodowym.• Katarzyna Czarnota (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Wpływ kryzysu i zmian administracyjnych na sytuację imigrantek i imigrantów romskich z Rumunii. Współpraca nastawiona na świadome włączenie a pomoc interwencyjna. Przykład doświadczeń Poznania.- 12:00–13:00 przerwa kawowa- 13:00–14:00 blok południowy• Magda Machowska (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), Rekonstrukcja wytwarzania obrazu fotograficznego w terenie w XIX w. Przypadek chłopów i Romów na polskim Spiszu• Adam Bartosz (Muzeum Okręgowe w Tarnowie), Infantylizacja tematyki romskiej- 14:00–15:30 obiad- 15:30–18:30 blok popołudniowy: Sąsiedztwo, moderują Magda Krysińska i Monika Szewczyk• Barbara Prądzyńska, Jarosław Siejkowski (Art Junction), Sąsiedztwo – moje miejsce na mapie. Podsumowanie• Brigida Bilicka, Olsztyn – moje miasto• Monika Sternal, Wielokulturowe sąsiedztwo. Romowie z mojego osiedla• Paweł Lechowski, Paszalipen czyli sąsiedztwo.• Sara Wilhelmsen, How can art be a tool for change? A case from Norway.• Rita Lindanger, The work of the Roma musician Petter Stromsing.• Rezan Saleh, Jan Eric Hanssen, The Unknown Neighborhood. Roma in Kurdistan and the Middle East.• Dyskutanci: Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz, Mariusz GaborAkcja krwiodawstwa w Brzesku Akcja krwiodawstwa w Brzesku Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 2 października br. na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku
Zapraszamy na koncert zespołów folklorystycznych Zapraszamy na koncert zespołów folklorystycznych Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 Gminne Centrum Kultury w Żabnie serdecznie zaprasza na koncert "Czerpiąc z tradycji przodków", który odbędzie się 2 października o godz. 16.00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie (ul. Jagiełły 16). Wstęp wolny.Na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne BOBROWIANIE i OTFINOWIANIEW prgramie koncertu:-występ  Męskiej Grupy Śpiewaczej "Otfinowianie"-widowisko "Na weselu Kasi" w wykonaniu "Bobrowian"-występ  Żeńskiej Grupy Śpiewaczej "Otfinowianki"-widowisko "Jak to sie me do Hameryki wybirali" w wykonaniu "Otfinowian"-suita tańców żywieckich w wykonaniu "Bobrowian"Po koncercie zapraszamy na spotkanie przy stole przygotowane przez KGW "Gorzycanie".Recital Edyty Geppert Recital Edyty Geppert Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 07.10.2022 Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).Koncert poprzedzi uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów VI edycji Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i II edycji „Małego Źródła” - zapraszamy na godzinę 17:00.Organizatorem Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło" jest Centrum Sztuki Mościce - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w BorzęcinieMałopolska Nagroda Poetycka „Źródło” to konkurs poetycki skierowany do wszystkich pełnoletnich Polaków. Idea konkursu wynika z potrzeby umacniania – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości. Ponadto jest też związana z istotnymi pytaniami: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości, na czym opiera się ten system.Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” to konkurs poetycki skierowany do uczniów wszystkich małopolskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji wśród polskiej młodzieży, znalezienie przez młodych twórców inspiracji dla własnej twórczości poetyckiej, dbałość o rozwój ich wrażliwości na słowo pisane oraz odkrywanie młodych talentów. Informacje / bilety:Data: 7 października 2022, godz. 18:30Miejsce: sala widowiskowaBilety: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy)Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych dostępne w kasieBilety zakupione online nie podlegają zwrotowiKasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:tel.: 14 633 46 04, mail: [email protected]łek - piątek - 13:00 - 20:00sobota - niedziela - 15:00 - 20:00
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 9°CMiasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JaTreść komentarza: A mieszkańcy bloków?Data dodania komentarza: 04.10.2022, 17:55Źródło komentarza: Tarnów. Wzrost cen za dostawę ciepła z MPEC-u. Jest też rekompensataAutor komentarza: przedsiębiorcaTreść komentarza: I tak trzeba działać. Brawo!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 19:52Źródło komentarza: II Inkubator Przedsiębiorczości w tarnowskim klasterzeAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Fakt jest taki że jak Wardzała ( żeluś ) już weźmie się za coś to już na początku będzie to katastrofa , betony , i kible to jego powołanie tak jak i jego pitbull CiepielaData dodania komentarza: 02.10.2022, 11:02Źródło komentarza: II Inkubator Przedsiębiorczości w tarnowskim klasterzeAutor komentarza: Siedzę w autobusie już 5,5 godzinyTreść komentarza: Większych głupot nie slyszałam. Ludzie stoją w korkach już ponad 5,5 godziny. A na miejscu pracuje 4 policjantówi kilku strażakówData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:18Źródło komentarza: Karambol na autostradzie A4 pod Tarnowem. Zderzyły się 4 samochody ciężarowe i jedna osobówkaAutor komentarza: BartTreść komentarza: Zaletą kasyna online tak jak np. totala jest wygoda. Wracam do domu, rozwalam się na sofie i odpalam ulubiony slocik na fonie.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 11:03Źródło komentarza: Kasyna w Małopolsce czy kasyna online? Wady i zalety obu opcjiAutor komentarza: YoloTreść komentarza: Kolejny łoś, który niepowinien wychodzić z lasuData dodania komentarza: 29.09.2022, 10:22Źródło komentarza: Zderzenie dwóch samochodów w Tarnowie. Jeden wjechał do ogrodu
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama
a